Elon Musk stworzy aplikację do wszystkiego. Po to kupi Twittera

Elon Musk chce kupić Twittera
Elon Musk chce kupić Twittera
Źródło zdjęć: © YouTube

05.10.2022 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk wrócił do planów kupna Twittera. Miliarder poinformował, że przejęcie jednego z największych serwisów społecznościowych ułatwi mu stworzenie "aplikacji do wszystkiego".

Elon Musk nie rezygnuje z planów dotyczących zakupu Twittera. Jak donoszą dziennikarze serwisu Wirtualne Media, założyciel Tesli ma kupić akcje serwisu za ok. 44 miliardy dolarów. Najnowszy wpis miliardera rzuca nowe światło na sprawę. Dowiedzieliśmy się, jaki jest cel tej gigantycznej transakcji.

Zgodnie z tym, co napisał Elon Musk, Twitter ma być tylko narzędziem do stworzenia nowej aplikacji. X, bo tak ma się nazywać, została określona przez Elona Muska jako "aplikacja do wszystkiego". Trudno określić, co to dokładnie oznacza, można jednak snuć pewne domysły.

Zgodnie z wypowiedzią Elona Muska, przejęcie Twittera może przyspieszyć proces tworzenia aplikacji X kilka lat - od trzech do pięciu. Choć jak przyznaje sam Musk, możliwe, że nie ma w tej kwestii racji.

X - aplikacja do wszystkiego

Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat tego, czym ma być X. Aplikacja do wszystkiego to niezbyt precyzyjne określenie, nie wiemy, czym jest "wszystko" w interpretacji Elona Muska. Można jednak podejrzewać, że X będzie przypominać popularną chińską aplikację WeChat.

WeChat to złożona aplikacja, która pełni wiele ról w codziennym życiu Chińczyków. Jest to zarówno komunikator internetowy, jak i portal społecznościowy, serwis zakupowy i system płatności mobilnych. Być może dzięki projektowi Elona Muska świat zachodni również doczeka się podobnego rozwiązania.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)