Emulator PlayStation 3 na PC nabiera jakości: można już ukończyć Dante's Inferno

Emulator PlayStation 3 na PC nabiera jakości: można już ukończyć Dante's Inferno

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
09.03.2020 11:31, aktualizacja: 09.03.2020 16:11

Gra Dante's Inferno jest już możliwa do całkowitego ukończenia – poinformował zespół odpowiedzialny za RPCS3, emulator konsoli PlayStation 3 na PC. Ma to być świadectwem stale postępujących prac.

Jak na złożoność wykorzystanego w PS3 procesora IBM Cell, wymagania sprzętowe okazują się zaskakująco niskie. Ponoć do komfortowej zabawy w emulowane Dante's Inferno przy rozdzielczości 4K i 60 kl./s wystarcza procesor Intel Core i5 4. generacji lub szybszy, a także karta graficzna na poziomie GeForce'a GTX 1650.

Wcześniejsze wersje emulatora RPCS3 od aktualnej v0.0.9-9872 miały ten problem, że choć przez większość czasu utrzymywały rozgrywkę w rzeczony tytuł w sposób płynny, to jednak było to przeplatane losowymi przycięciami. Niniejszym wszelkie zgrzyty znikają, co zresztą potwierdzać ma zamieszczone na YouTubie wideo z gameplay'em.

RPCS3 - Dante's Inferno now Playable! | 4K IR 60FPS Gameplay

A na tym nie koniec. Autorzy chwalą się jeszcze dodaniem obsługi trybu PlayStation 3D, który w przypadku emulatora obsługiwany jest poprzez tzw. anaglify, czyli filtr wymagający okularów z czerwono-turkusowymi soczewkami.

Nie daje to wprawdzie najbardziej spektakularnych efektów, ale za to nie wymaga specjalnie dostosowanego wyświetlacza. Wystarczy standardowy monitor.

Żeby nie było zbyt pięknie – RPCS3 wciąż nie radzi sobie z większością gier pisanych specjalnie pod PlayStation 3, które do cna wykorzystują zawiłości architektoniczne procesora Cell. Niemniej z miesiąca na miesiąc widać poprawę. Pozostaje więc kibicować autorom i życzyć im dalszych sukcesów. Kto wie, może kiedyś pogramy na PC w The Last of Us czy Uncharted.

Emulator RPCS3 w aktualnej wersji znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)