RPCS3 0.0.5

Strona główna Windows Emulatory Konsole
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

RPCS3 jest opensource'owym, darmowym emulatorem konsoli PlayStation 3. Rozwijany jest od 2011 roku, obecnie wspiera już nowoczesne renderery DirectX12 i Vulkan, pozwalając na uruchomienie coraz większej liczby gier dla tej maszyny – o ile dysponujemy komputerem z przynajmniej Core i5 Sandy Bridge (lub odpowiednikiem AMD) – ważne by wspierał rozszerzenia SSE3, 4 GB RAM i kartą graficzną co najmniej GeForce serii 400 lub Radeon HD5000.

Do emulatora należy pozyskać z posiadanej konsoli firmware Sony (najnowsza wersja pozwala już na zainstalowanie go z pliku dystrybucyjnego PS3UPDAT.PUP). Proste gry homebrew na PS3 można znaleźć np. w serwisie Brewology. Gry komercyjne należy oczywiście zakupić, a następnie zgrać do obrazu ISO.

Włączenie w opcjach PPU Interpreter (precise) oraz SPU Interpreter (precise) pozwala na bardziej precyzyjną emulację, ale działa wolniej. Szybszą emulację można uzyskać ustawiając PPU Interpreter (fast) i SPU Interpreter (fast). Jeśli gra działa przy włączonych szybkich interpreterach, można ją jeszcze bardziej przyspieszyć, włączając PPU Recompiler i SPU Recompiler.

Nie powinno się używać innych ustawień grafiki niż FullHD (1920×1080) i HD (1280×720), limit FPS należy pozostawić na Auto, bufory Read/Write Color/Depth powinny pozostać wyłączone, jeszcze nie działają poprawnie.

Więcej informacji znajdziecie na stronach projektu. Uwaga: emulator na Windowsie wymaga zainstalowania bibliotek Visual C++ 2015

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Uncharted ruszyło na emulatorze PlayStation 3: to naprawdę trudny sprzęt

66
05.12.2017  •  Adam Golański

Kiedy ostatni raz zaglądaliśmy do tego, co dzieje się z RPCS3, emulatorem PlayStation 3, jego deweloperzy popisywali się możliwością grania w wiele gier w rozdzielczości 4K. Wciąż jednak liczba wspieranych tytułów była raczej ograniczona, wciąż też pojawiały się problemy z poprawnym rysowaniem klatek. Nie minęły dwa miesiące, a RPCS3 robi kolejny wielki krok naprzód. Ulepszenia emulatora otwierają drogę do uruchamiania słynnych gier AAA, na czele ze słynnym Uncharted. Architektura PlayStation 3 jest piekielnie skomplikowana, pierwszy z rozwiązanych problemów przypomina nam, jak bardzo. Jego…

Gry na PlayStation 3 w rozdzielczości 4K – emulator potrafi więcej niż konsola

50
12.10.2017  •  Adam Golański

Klasyczne gry na PlayStation 3 można dziś zobaczyć renderowane już nie w domyślnym 720p, ale w ekstremalnie wysokich rozdzielczościach, w teorii sięgających nawet 10K. Warunek jest jeden – zamiast na wysłużonej konsoli Sony, uruchomić je trzeba w emulatorze RPCS3 na odpowiednio mocnym pececie. Oczywiście dziś nikt nie ma sprzętu pozwalającego na granie w 10K, ale czy w emulacji nie chodzi właśnie o ocalenie przeszłości dla przyszłości? A już dziś efekt końcowy, w osiągalnym dla posiadaczy dobrych kart graficznych 4K, wygląda przepięknie. Po podłączeniu PS3 do współczesnego telewizora 4K od…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 03.04.2018 15:39

Gry komercyjne należy oczywiście kupić ( wcale nie trzeba wystarczy wiedzieć gdzie i to je daje do ściągnięcia, oczywiście te co są na allegro można legalnie kupić , ale tytuły z japoni to raczej nie dostaniesz w Polsce) dla tego żeby Sony się nie przyczepiła że, się piractwo uprawia.
To co napisali twórcy to śmiech na sali żeby odpalić gry które wymagają bluray trzeba napędu i orginalnej gry czyli poprzeliczeniu wychodzi że za tyle można kupić orginalną konsolę PS3.Zresztą od kiedy trzeba orginalne płyty w emulatorze zeby je grać.

  #2 05.08.2017 11:53
  #1 05.06.2017 16:42

Najnowsze buildy dostępne są na tej stronie https://rpcs3.net/download

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi