iOSZdrowie i aktywnośćAplikacje dla biegaczy i rowerzystówEndomondo
Endomondo ikona

Endomondoversion 20.10.0

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

Endomondo to aplikacja do śledzenia aktywności sportowej użytkownika. Dzięki niej możliwe jest dokładne monitorowanie własnych treningów, wymiana informacji o uprawianym sporcie ze znajomymi, a także podejmowanie wyzwań sportowych. Jest to zaawansowane narzędzie mierzące aktywność, a zarazem rozbudowana sieć społecznościowa dla osób aktywnych fizycznie.

Rejestrowanie i monitorowanie aktywności

Podstawowym zadaniem Endomondo jest rejestrowanie informacji o aktywności fizycznej – po wybraniu odpowiedniego typu treningu (np. bieganie, pływanie, jazda na rowerze), aplikacja rozpoczyna monitorowanie aktywności za pomocą układu GPS, oraz opcjonalnych czujników podłączanych do urządzenia. Pozwala to na zbieranie informacji o przebytej drodze, czasie ćwiczenia, a także spalonych kaloriach. Dzięki wykorzystaniu GPS i map Google możliwe jest przedstawienie przebytej drogi w formie graficznej. Dzięki możliwości ręcznego ustalania danych, aplikacja może także zbierać dane np. z siłowni lub jazdy na rowerze stacjonarnym. Miernik pozwala również na ręczne ustalenie określonego celu, a następnie będzie kierował do niego użytkownika poprzez komunikaty głosowe.

Rywalizacja ze znajomymi

Endomondo to również swoista sieć społecznościowa ludzi aktywnych fizycznie. Aplikacja pozwala na obserwowanie znajomych, dzielenie się z nimi własnymi wynikami, a także podejmowanie wyzwań. Wśród tych znajdziemy nie tylko wyzwania rzucane przez znajomych, ale również konkursy i akcje charytatywne organizowane przez różne firmy. Aplikacja pozwala także na szybkie dzielenie się wynikami w innych sieciach społecznościowych np. Facebooku. Wyniki użytkownika są synchronizowane z kontem internetowym na stronie producenta aplikacji. Aplikacja pozwala na bardzo szybki dostęp do domyślnego odtwarzacza muzycznego, oraz ustawień GPS.

Wsparcie dodatkowych akcesoriów

Największym atutem aplikacji jest możliwość skorzystania z czujnika prędkości i kadencji w rowerze, a także pulsometrów wyposażonych w ANT+ w celu zbierania dokładniejszych informacji. W wypadku przerw i odpoczynku użytkownik może przerwać mierzenie aktywności poprzez pauzę. W wypadku rzucania wyzwań samemu sobie możliwe jest uruchomienie odliczania, czasu wyznaczonego na uzyskanie określonego celu. Aplikacja jest darmowa, zachęca jednak do wykupienia usługi premium. Udostępnia również jeden widget z informacjami o ostatniej aktywności.

Kluczowe cechy aplikacji:

 • najpopularniejsza, darmowa aplikacja do rejestrowania aktywności fizycznej
 • obsługa najróżniejszych form aktywności fizycznych
 • rozbudowane statystyki przeprowadzonych aktywności
 • podgląd aktywności innych użytkowników i rywalizacje
 • udostępnianie informacji o aktywnościach w mediach społecznościowych
 • wsparcie dla opcjonalnych akcesoriów
 • płatna subskrypcja z dodatkowymi możliwościami
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
ProducentEndomondo
Liczba pobrań7 524
Data aktualizacji9 lis 2020
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Endomondo ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)