AndroidGryPrzygodoweEnigmatis: Duchy Maple Creek
Enigmatis: Duchy Maple Creek ikona

Enigmatis: Duchy Maple Creek1.2

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Enigmatis: Duchy Maple Creek to bardzo prosta gra przygodowa, która posiada funkcję podpowiedzi, a nawet oferuje możliwość pomijania zagadek logicznych.

Maple Creek to niewielkie miasteczko, w którym toczy się akcja pierwszej odsłony cyklu Enigmatis od polskiego studia Artifex Mundi. Wspomnianą lokację odwiedzamy jesienią, kiedy to nasza bohaterka obudziła się na środku drogi. Okazało się, że kobieta cierpi na amnezję, więc musi odzyskać własne wspomnienia. Niedługo później sprawa nieco się wyjaśnia, bo protagonistka jest detektywem i stara się odnaleźć zaginioną nastolatkę. Na tym jednak nie koniec problemów, gdyż w okolicy grasuje pradawne zło, z którym będziemy musieli się zmierzyć.

Enigmatis: Duchy Maple Creek reprezentuje gatunek HOPA (skrót od Hidden Object Puzzle Adventure). Tego rodzaju gry cechują się niskim poziomem trudności, dzięki czemu z dotarciem do napisów końcowych poradzą sobie także mniej doświadczeni gracze. Zabawa sprowadza się do eksploracji, kolekcjonowania przedmiotów i rozwiązywania zagadek. Rozmawiając z postaciami i oglądając przerywniki filmowe poznajemy kolejne wydarzenia fabularne. Po zakończeniu przygody możemy odblokować dodatkowy scenariusz.

Warto dodać, że początkowe fragmenty gry Enigmatis: Duchy Maple Creek są dostępne za darmo (na kształt wersji demo), ale po ich ukończeniu musimy zapłacić, jeśli chcemy kontynuować rozgrywkę.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań176
Data aktualizacji12 lut 2019
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna (zakupy w aplikacji)
Enigmatis: Duchy Maple Creek ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)