ESET dla domu i małej firmy. Nowe wersje programów zabezpieczających już są

ESET dla domu i małej firmy. Nowe wersje programów zabezpieczających już są

Logo ESET w siedzibie firmy w Bratysławie (fot. A. Rymsza)
Logo ESET w siedzibie firmy w Bratysławie (fot. A. Rymsza)
22.10.2019 17:40

Firma ESET udostępniła własnie nowe wersje swoich produktów la użytkowników domowych i dla małych biur. Nowe wersje programów zostały wyposażone w kolejną warstwę ochrony – zaawansowane modele maszynowego uczenia uzupełnią sprawdzone już sposoby rozpoznawania zagrożeń.

ESET i sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja w produktach ESET nie zastąpi znanych już mechanizmów rozpoznawania zagrożeń. Maszynowe uczenie będzie stosowane na komputerach użytkowników i w ten sposób uzupełni stosowane już heurystyki i analizę behawioralną.

Sztuczna inteligencja zapewni szczelniejszą ochronę przed znanymi zagrożeniami oraz bardzo istotne, nowe metody prewencji. Modele decyzyjne, wytrenowane przez specjalistów z firmy ESET, będą reagować także na zagrożenia dotychczas niezidentyfikowane, jeśli tylko zaobserwują niebezpieczne działania. Będzie to możliwe natychmiast, zanim do każdego z użytkowników dotrze aktualizacja bazy znanych zagrożeń.

Informacje o podejrzeniach Warto tu dodać, że ESET jest pionierem w zakresie stosowania sztucznej inteligencji na rynku bezpieczeństwa IT. Stosowanie analizy przez maszynowe uczenie na komputerach użytkowników pozwoli znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie się szkodliwych programów.

Pozostałe zmiany w programach ESET

Najnowsze programy firmy ESET to także ulepszenia w zakresie zabezpieczenia sieci domowej, korzystania z bankowości internetowej czy ochrony przed phishingiem. Nowe oprogramowanie ESET rozpoznaje domeny korzystające z homoglifów – znaków wyglądających jak litery lub cyfry, stosowanych w adresach szkodliwych stron. Zaktualizowany został też HIPS – działający na hoście system antywłamaniowy, wykrywający podejrzane zachowanie lokalnych programów. W programach ESET Internet Security i ESET Smart Security Premium pojawiły się portfele kryptowalut.

ESET Smart Security Premium w nowej odsłonie zyskał najwięcej. W pakiecie znalazł się ulepszony menedżer haseł, który można zabezpieczyć uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Ponadto przy szyfrowaniu danych można skorzystać z możliwości odczytania ich na komputerze, na którym nie ma oprogramowania ESET.

W naszej bazie programów znajdziesz najnowsze wersje próbne: • ESET NOD32 Antivirus (program antywirusowy i antyspyware) • ESET Internet Security (pakiet bezpieczeństwa)

ESET ma w ofercie także pozycję ESET Smart Security Premium (pakiet klasy premium z szyfrowaniem i menedżerem haseł) oraz ESET Security Pack – pakiet rozwiązań do ochrony komputera, smartfona oraz smart TV. Posiadacze licencji na oprograowanie ESET mają dostęp do bezpłatnej aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)