ESET dla domu i małej firmy. Nowe wersje programów zabezpieczających już są

ESET dla domu i małej firmy. Nowe wersje programów zabezpieczających już są
22.10.2019 17:40
Logo ESET w siedzibie firmy w Bratysławie (fot. A. Rymsza)
Logo ESET w siedzibie firmy w Bratysławie (fot. A. Rymsza)

Firma ESET udostępniła własnie nowe wersje swoich produktów la użytkowników domowych i dla małych biur. Nowe wersje programów zostały wyposażone w kolejną warstwę ochrony – zaawansowane modele maszynowego uczenia uzupełnią sprawdzone już sposoby rozpoznawania zagrożeń.

ESET i sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja w produktach ESET nie zastąpi znanych już mechanizmów rozpoznawania zagrożeń. Maszynowe uczenie będzie stosowane na komputerach użytkowników i w ten sposób uzupełni stosowane już heurystyki i analizę behawioralną.

Sztuczna inteligencja zapewni szczelniejszą ochronę przed znanymi zagrożeniami oraz bardzo istotne, nowe metody prewencji. Modele decyzyjne, wytrenowane przez specjalistów z firmy ESET, będą reagować także na zagrożenia dotychczas niezidentyfikowane, jeśli tylko zaobserwują niebezpieczne działania. Będzie to możliwe natychmiast, zanim do każdego z użytkowników dotrze aktualizacja bazy znanych zagrożeń.

Informacje o podejrzeniach Warto tu dodać, że ESET jest pionierem w zakresie stosowania sztucznej inteligencji na rynku bezpieczeństwa IT. Stosowanie analizy przez maszynowe uczenie na komputerach użytkowników pozwoli znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie się szkodliwych programów.

Pozostałe zmiany w programach ESET

Najnowsze programy firmy ESET to także ulepszenia w zakresie zabezpieczenia sieci domowej, korzystania z bankowości internetowej czy ochrony przed phishingiem. Nowe oprogramowanie ESET rozpoznaje domeny korzystające z homoglifów – znaków wyglądających jak litery lub cyfry, stosowanych w adresach szkodliwych stron. Zaktualizowany został też HIPS – działający na hoście system antywłamaniowy, wykrywający podejrzane zachowanie lokalnych programów. W programach ESET Internet Security i ESET Smart Security Premium pojawiły się portfele kryptowalut.

ESET Smart Security Premium w nowej odsłonie zyskał najwięcej. W pakiecie znalazł się ulepszony menedżer haseł, który można zabezpieczyć uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Ponadto przy szyfrowaniu danych można skorzystać z możliwości odczytania ich na komputerze, na którym nie ma oprogramowania ESET.

W naszej bazie programów znajdziesz najnowsze wersje próbne: • ESET NOD32 Antivirus (program antywirusowy i antyspyware) • ESET Internet Security (pakiet bezpieczeństwa)

ESET ma w ofercie także pozycję ESET Smart Security Premium (pakiet klasy premium z szyfrowaniem i menedżerem haseł) oraz ESET Security Pack – pakiet rozwiązań do ochrony komputera, smartfona oraz smart TV. Posiadacze licencji na oprograowanie ESET mają dostęp do bezpłatnej aktualizacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)