ESET NOD32 Antivirus 5 i ESET Smart Security 5 już wydane

ESET NOD32 Antivirus 5 i ESET Smart Security 5 już wydane

13.09.2011 15:13, aktualizacja: 13.09.2011 15:53

Firma ESET wydała najnowsze wersje swoich programów antywirusowych. Można już skorzystać z ESET NOD32 Antivirus 5 oraz pakietu ESET Smart Security 5.

Co nowego znalazło się w linii produktów ESET? Przede wszystkim wprowadzono udoskonaloną kontrolę nośników wymiennych. ESET NOD32 Antivirus 5 i ESET Smart Security 5 automatycznie sugerują teraz skanowanie nośników typu USB, CD i DVD. Można również zablokować konkretne nośniki - na podstawie ID urządzenia czy numeru seryjnego. Kolejne zmiany to system reputacji oparty o chmurę obliczeniową (ESET Live Grid) czy szybkie uruchamianie programów. Dzięki trybowi gracza programy firmy ESET pracują w tle, pozwalając skupić się użytkownikowi na pracy bądź też zabawie. Wprowadzono też ujednolicony instalator dla wersji testowych i pełnych programu.

Warto wspomnieć o odświeżonym interfejsie w ESET NOD32 Antivirus 5 i ESET Smart Security 5. Pojawiła się możliwość uruchamiania istotnych funkcji z poziomu ikony wyświetlanej w zasobniku systemowym. Ułatwiono dostęp do funkcji oferowanych przez programy, poprawiono też komfort korzystania z narzędzi. W ramach ESET Smart Security 5 można dodatkowo skorzystać z rozbudowanej kontroli rodzicielskiej (blokowanie wybranych stron internetowych, a także monitorowanie zachowania użytkownika w Sieci), lepszej ochrony antyspamowej i nowego firewalla z modułem HIPS monitorującym pracę systemu. Pełna wersja programów jest już dostępna na stronach polskiego dystrybutora (130 zł za licencję na antywirusa i 170 zł za pakiet Smart Security).

Pakiet ESET Smart Security 5 w wersji próbnej dla systemu Windows można pobrać z naszego portalu w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakiety zabezpieczające. Z kolei ESET NOD32 Antivirus 5 dostępny jest z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)