ESET Smart Security 5 z kartą pre-paid do zakupów w Internecie

ESET Smart Security 5 z kartą pre-paid do zakupów w Internecie

Wojciech Kowasz
11.04.2012 12:49

Na rynku komercyjnego oprogramowania antywirusowego jest tak tłoczno, że sam program już nie wystarcza — producenci muszą wymyślać dodatkowe formy zachęcenia klienta. Na jeden z takich niekonwencjonalnych pomysłów wpadł ESET, który rozpoczyna właśnie w Polsce sprzedaż pakietu Smart Secuirty 5 z dołączoną bezpłatnie przedpłaconą kartą płatniczą do zakupów w Internecie i nie tylko.

Karty przedpłacone to nie nowość — wiele banków, choć niestety jeszcze nie wszystkie, już dzisiaj umożliwia bezpłatne stworzenie wirtualnej karty płatniczej typu pre-paid. Taka karta działa nieco inaczej niż posiadane przez nas w portfelu plastiki. Karty płatnicze, debetowe i kredytowe środki na zakupy pobierają bezpośrednio z naszego konta lub z kredytu, jaki przyznał nam bank. Karta pre-paid musi zostać samodzielnie przez nas zasilona, zanim będziemy mogli z niej skorzystać. Możemy przy tym zasilić ją tylko taką sumą, jaka jest niezbędna do zrealizowania jednej, planowanej transakcji np. podczas zakupów w Internecie. Jeśli coś pójdzie nie tak i dane naszej przedpłaconej karty wyciekną, jesteśmy bezpieczni, bo niezasilona środkami karta jest bezużyteczna. Karta nie jest też powiązana z naszymi danymi osobowymi ani z naszym rachunkiem bankowym.

W przeciwieństwie do większości internetowych kart przedpłaconych na polskim rynku, karta dołączana do pakietu ESET Smart Security nie jest wirtualna i nie wymaga podpisywania żadnych umów z bankiem. Jest to standardowa, plastikowa karta z chipem i znakiem akceptacji MasterCard, co oznacza, że możemy nią płacić dosłownie wszędzie — nie tylko w sklepach internetowych, ale także na platformach takich jak App Store czy XBOX Live. Dzięki temu, że jest to karta fizyczna, możliwe jest także płacenie nią w „tradycyjnym” sklepie akceptującym płatności kartą. Wykonywanie transakcji bezgotówkowych jest bezpłatne, nie ma też opłaty za korzystanie z karty.

Pakiet ESET Smart Security 5 z kartą jest już dostępny w sprzedaży. Ograniczoną czasowo wersję testową, naturalnie bez karty, pobrać można z naszego portalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakiety zabezpieczające.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)