Ethereum bije rekordy. Kryptowaluta znów przekroczyła barierę 2000 dolarów

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Arkadiusz Stando

03.04.2021 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2021 roku kryptowaluty zaliczają niezwykłe wzrosty wartości. Nie tylko Bitcoin, ale też Ethereum może pochwalić się niezłym wynikiem. Na początku roku ETH kosztowało 736 dolarów, a dzisiaj rekordowa wartość wyniosła 2152 dolary.

W ciągu ostatniej doby kurs Ethereum (ETH) wzrósł o 120 dolarów, czyli o 6 proc. (dane z chwili pisania artykułu). W stosunku do ubiegłego tygodnia, wartość kryptowaluty wzrosła o ponad 500 dolarów. ETH zyskuje już piątą sesję z rzędu, a końca wzrostów nie widać. Rok temu za 1 ETH płaciliśmy zaledwie 143 dolary, czyli ponad 2000 dolarów mniej.

Obraz

Kurs ETH rośnie dość stabilnie od 24 marca. Wtedy po ostatnim spadku wartość kryptowaluty wynosiła 1571 dolarów. Niedawno CEO giełdy kryptowalut Kraken twierdził, że Ethereum przebije wartość 2000 dolarów jeszcze w tym roku. Zapewne na myśli miał stabilną wartość kryptowaluty, bo już w lutym ETH przekroczyło tę barierę. Jednak wtedy w ciągu zaledwie 3 dni zanotowała także drastyczny spadek, aż do 1492 dolarów.

Wzrosty cen ETH są podyktowane kilkoma ważnymi decyzjami. Przede wszystkim Visa ułatwiła rozliczenia oparte o kryptowaluty w sieci blockchain Ethereum. Z kolei PayPal umożliwił w swoim systemie płatności z wykorzystaniem portfela Bitcoin, Ethereum i Litecoin.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)