Europejscy urzędnicy wkrótce zaakceptują zakup Skype

Europejscy urzędnicy wkrótce zaakceptują zakup Skype

06.10.2011 14:03

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu Unia Europejska zatwierdzi zakup Skype przez Microsoft. Urzędnicy dotychczas badali zgodność przejęcia z europejskim prawem.

Zakup Skype to nie tylko wysupłanie z kieszeni Microsoftu 8 mld dolarów. Cała transakcja, o której dowiedzieliśmy się w maju tego roku, została uważnie prześwietlona zarówno przez amerykańskich, jak i europejskich urzędników. Najpierw swój werdykt na temat przejęcia producenta znanego komunikatora wydała Federalna Komisja Handlu w Stanach Zjednoczonych, teraz przyszła kolej na UE. Urzędnicy po obu stronach Atlantyku badali, czy Microsoft kupując Skype nie zagrozi konkurencyjności na rynku.

Badania zakupu Skype prowadzone w Europie były o tyle trudniejsze, że sprzeciw zgłosiła w tej sprawie włoska firma Messagenet, konkurent Skype na rynku komunikatorów internetowych. Pod koniec sierpnia złożyła ona skargę w tej sprawie do Komisji Europejskiej, próbując w ten sposób zablokować przejęcie Skype. Zdaniem mediolańskiej firmy Microsoft może zintegrować Skype z systemem Windows, co zagroziłoby konkurencji na rynku. Skarga została jednak odrzucona przez urzędników. Microsoft musi jeszcze poczekać na opinie regulatorów między innymi z Rosji, Serbii czy Tajwanu. Na razie pierwszymi owocami zakupu Skype były liczne zwolnienia, głównie wśród dyrektorów wykonawczych i menadżerów nabytej firmy. Prawdopodobnie Microsoft zamierzał umieścić własnych menedżerów i dyrektorów w kupionej firmie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)