eViacam ikona

eViacam2.1.0

WindowsAkcesoriaSterowanie komputeremeViacam
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

eViacam to innowacyjne narzędzie, pozwalające sterować kursorem myszki za pomocą ruchów głowy użytkownika. Stanowi ono doskonałą alternatywę dla standardowych myszek i okazać się może nieocenioną pomocą w obsłudze komputera dla osób niepełnosprawnych.

Program działa w oparciu o obraz rejestrowany za pośrednictwem kamerki internetowej (jest ona wymagana do działania aplikacji) podłączonej do komputera lub wbudowanej np. w laptopie. Dzięki analizie obrazu w czasie rzeczywistym umożliwia sterowanie kursorem myszki na ekranie monitora. eViacam potrafi automatycznie wykryć twarz użytkownika i skutecznie interpretować ruchy głowy góra-dół i prawo-lewo, przekładając je na przemieszczanie wskaźnika myszy po ekranie. Bezruch z kolei odpowiada za kliknięcie. Inne operacje takie jak podwójne kliknięcie, przeciąganie dostępne są z poziomu przybornika ulokowanego w górnej części ekranu.

Niewątpliwym atutem eViacam jest jego skuteczność działania. Z powodzeniem zastąpić on może myszkę komputerową, a dzięki wirtualnej klawiaturze również standardową klawiaturę. Korzystając z tego narzędzia możemy sprawnie obsługiwać komputer, przeglądać internet, odtwarzać multimedia itp., nie używając przy tym myszki.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań1 718
Data aktualizacji3 kwi 2016
Rozmiar pliku11.93 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
eViacam ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)