WindowsInternet i komunikacjaNakładki i dodatki do przeglądarekFacebook Container
Facebook Container ikona

Facebook Container2.3.1

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Facebook Container to oficjalny dodatek do Firefoksa wydany przez Mozillę, który uruchamia stronę tytułowego portalu społecznościowego, Messengera oraz portalu Instagram w izolowanym środowisku (kontenerze), aby uniemożliwić innym witrynom dostęp do gromadzonych tam informacji.

Dzięki temu bezpieczeństwo oraz prywatność użytkownika są dodatkowo chronione. Facebook stara się bowiem w normalnych warunkach wiązać informacje o użytkowniku z dodatkowymi danymi z innych witryn, które przegląda, o ile te oferują na przykład możliwość logowania czy komentowania publikacji z wykorzystaniem danych z Facebooka. Z wykorzystaniem opisywanego dodatku, takie działania nie będą już możliwe.

Opisywane rozszerzenie nie wymaga żadnej konfiguracji. Po instalacji użytkownik standardowo odwiedza stronę serwisu Facebook, a Firefox automatycznie izoluje całą aktywność od pozostałej. Naturalną konsekwencją zastosowania tego typu zabezpieczenia jest jednak odcięcie się od możliwości wykorzystania danych Facebooka na innych stronach. Jeśli więc dotychczas wykorzystywaliśmy je do logowania w innych miejscach, teraz funkcjonalność ta przestanie działać poprawnie.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.04 oceny
Twoja ocena
ProducentMozilla
Liczba pobrań2 163
Data aktualizacji8 wrz 2021
Rozmiar pliku0.52 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Facebook Container ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)