Facebook Gameroom zagrozi Steamowi? Nie, ale i tak może okazać się hitem

Facebook Gameroom zagrozi Steamowi? Nie, ale i tak może okazać się hitem

19.10.2016 17:49, aktual.: 19.10.2016 18:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już pod koniec sierpnia wiadomo było, że Facebook planuje uruchomić własną platformę z grami, którą porównać można ze Steamem. Jednak czy propozycja od błękitnego serwisu może jakkolwiek zagrozić pozycji Valve'a? Przekonać możemy się o tym już dziś – Facebook Gameroom jest już dostępny.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Choć na razie tylko na pecety z Windowsem. Obsługiwana jest wersja 7 i nowsze. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, platforma powstałą w partnerstwie z Unity – wszystkie pozycje wykorzystują właśnie ten silnik. Wybierać można pomiędzy ponad stoma produkcjami pogrupowanymi według 18 kategorii tematycznych. Na próżno szukać tutaj jednak wysokobudżetowych hitów klasy AAA.

Logowanie odbywa się za pomocą konta z Facebooka, co może być dodatkową zachętą dla milionów użytkowników. Trzeba jednak zauważyć, że gra nie otrzymuje uprawnień do publikowania treści na tablicy. Nie należy także obawiać się, że wkrótce panel powiadomień zasypią zaproszenia do rozgrywki pochodzące od znajomych użytkowników nowej platformy.

Obraz

Sam interfejs aplikacji przypomina bardzo uproszczone połączenie Steama i Spotify. W lewym panelu widoczne jest menu z takimi pozycjami, jak lista kategorii czy powiadomienia. Tamże znajduje się także lista wszystkich pobranych już gier. Podczas rozgrywki panel ten zajmowany jest przez czat.

W zdecydowanej większości w katalogu znajdziemy na razie proste darmowe gry, niektóre z możliwością zakupów opartych o mikropłatności. Prym wiodą przede wszystkim gry hazardowe, karciane i niezbyt wymagające. Facebook Gameroom stanowi raczej miejsce, gdzie znaleźć można rozwinięcie wszelkiej maści przeglądarkowych gier dostępnych na Facebooku, niż poważną platformę dystrybucji jeszcze bardziej poważnych gier.

Obraz

Nie oznacza to jednak, że nowa platforma nie znajdzie swoich miłośników. Ba, może nawet okazać się sukcesem wsród graczy, którzy nie ekscytują się szczególnie najnowszymi premierami kultowych serii, ale lubią wieczorami spędzić trochę czasu przy mniejszych grach przeglądarkowych. Dla nich Facebook Gamer może być propozycją więcej niż ciekawą. Program można już znaleźć w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)