Facebook i Twitter na pomoc Ukraińcom. Te opcje na pewno się przydadzą

Facebook i Twitter na pomoc Ukraińcom. Te opcje na pewno się przydadzą

Facebook i Twitter mają nowe opcje dla Ukraińców
Facebook i Twitter mają nowe opcje dla Ukraińców
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chesnot
Oskar Ziomek
25.02.2022 16:39

Facebook i Twitter to bez wątpienia główne serwisy społecznościowe, które siłą rzeczy są także wykorzystywane do wprowadzania dezinformacji. Ich administratorzy zdecydowali się więc na kroki, które mają pomóc Ukraińcom.

Aby pomóc obywatelom Ukrainy, Facebook wprowadził dodatkową opcję stworzoną z myślą o bezpieczeństwie - podaje Reuters. Serwis zdecydował się utworzyć centrum obserwowania sytuacji na Ukrainie, by na bieżąco reagować na incydenty, a równolegle udostępnił funkcję szybkiego blokowania konta - wytłumaczył Nathaniel Gleicher, szef polityki bezpieczeństwa Facebooka.

Dzięki temu osoby spoza grona znajomych danego użytkownika na Facebooku nie będą mogły pobrać jego zdjęć i wyświetlić postów na osi czasu. W praktyce to swego rodzaju szybki sposób na wprowadzenie restrykcyjnych ustawień prywatności. Ma to być niewielka cegiełka pomagająca w walce z dezinformacją.

Twitter przypomniał za to jak zadbać o zabezpieczenie swojego konta i sprawdzić ustawienia prywatności postów, a w ostateczności - jak usunąć konto z serwisu. Warto też pamiętać, że kluczowym elementem bezpieczeństwa w przypadku obydwu serwisów społecznościowych jest weryfikacja dwuetapowa. Dzięki niej atakującemu nie uda się zalogować do konta, nawet jeśli pozna login i hasło - bo potrzebny jest jeszcze smartfon.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie