Facebook, Messenger i Instagram nie działają. Awaria uniemożliwia rozmowy (aktualizacja)

Facebook, Messenger i Instagram nie działają. Awaria uniemożliwia rozmowy (aktualizacja)

Facebook i Messenger nie działają, jest awaria, fot. Oskar Ziomek / downdetector
Facebook i Messenger nie działają, jest awaria, fot. Oskar Ziomek / downdetector
Oskar Ziomek
15.06.2020 23:04, aktualizacja: 16.06.2020 07:14

Trwa awaria Facebooka, Messengera i serwisu Instagram, która jest na tyle poważna, że skutecznie uniemożliwia korzystanie z serwisów. Na Facebooku i Instagramie nie ładują się relacje i strony działają ociężale, z kolei Messenger w ogóle nie jest skory do wysyłania i odbierania wiadomości, ani ładowania listy rozmów. Te same problemy tyczą się zarówno aplikacji webowych, jak i mobilnych aplikacji w smartfonach.

Z serwisu downdetector dowiadujemy się, że problem jest globalny. W chwili pisania niniejszego tekstu, tylko w ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut do serwisu spłynęło ponad 15 tysięcy raportów dotyczących problemów z działaniem Messengera, ponad 3 tys. dotyczących macierzystego Facebooka i kilkaset związanych z Instagramem.

Są problemy z działaniem Facebooka, fot. Barnaba Siegel.
Są problemy z działaniem Facebooka, fot. Barnaba Siegel.

Na tę chwilę nie wiemy, co jest przyczyną, ani jak długo potrwa naprawianie usterki. Z udostępnionych map wynika, że w przypadku Polski problem Messengera dotyczy w szczególności mieszkańców okolic Warszawy, ale raporty napływają także ze Śląska oraz okolicy Wrocławia czy Krakowa.

W tym momencie wiele wskazuje na to, że problem nie dotyczy WhatsAppa, którego właścicielem także jest Facebook. W serwisie downdetector przybyło co prawda raportów o błędach także w tej aplikacji, ale w tym momencie jest ich tylko kilkanaście. Jeśli w sprawie pojawią się nowe wiadomości, będziemy o nich informować na bieżąco, aktualizując niniejszą publikację.

Aktualizacja – 16 czerwca, godz. 7:10

Jak wynika ze spadku liczby zgłoszeń w serwisie downdetector, awarie Facebooka, Messengera i serwisu Instagram zostały opanowane bezpośrednio przed północą, w zasadzie w tym samym momencie. Obecnie zgłoszenia problemów są tylko incydentalne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)