Facebook Messenger otrzymuje testowo współdzielenie obrazu

Facebook Messenger otrzymuje testowo współdzielenie obrazu

Fecebook Messenger otrzymuje współdzielenie obrazu. Przynajmniej testowo. (fot. depositphotos)
Fecebook Messenger otrzymuje współdzielenie obrazu. Przynajmniej testowo. (fot. depositphotos)
10.12.2019 12:39, aktualizacja: 10.12.2019 13:37

Komunikator koncernu Facebook staje się coraz bardziej zaawansowanym narzędziem. Z jednej strony mamy więcej możliwości, ale i pewna grupa użytkowników woli podstawę i wersję Lite. Dla żądnych nowych wrażeń Facebook dodał współdzielenie obrazu.

Ekran może być współdzielony na razie tylko u testerów. Stopniowo dostają taką możliwość wybrani użytkownicy w wersji beta programu. W dodatku ogranicza się to do wersji mobilnej na Androidzie. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Facebook zamierza wprowadzić udostępnianie obrazu na komputerach ani w którym momencie będzie standardem dla każdego w becie na zielonym robocie.

Konkurencja współdzieli ekran już od dawna

Czy to aż tak przełomowa funkcja? Co najwyżej gonienie konkurencji, bo od dawna mamy to w Skype czy dla bardziej zaawansowanych zastosowań, chociażby w TeamViewerze. Zresztą ostatnia aplikacja ma również wersję mobilną z modułem przejęcia kontroli nad smartfonem, a nie tylko zwykłego dzielenia się ekranem. O planach Facebooka na takie posunięcie wiedzieliśmy już pod koniec sierpnia, ale widać w końcu firma wprowadziła opcję dla szerszego grona odbiorców.

Funkcja działa jako opcja przy rozmowie wideo. Zamiast pokazywać swoją twarz, możemy nagrywać ekran i na bieżąco przekazywać nasze działania rozmówcy. Poza tym tradycyjnie Facebook Messenger zapewnia wiadomości tekstowe, wspominane wideorozmowy, wymianę zdjęciami i innymi plikami, udostępnianie lokalizacji czy inne dodatki.

Aplikację możesz pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)