Facebook Messenger otrzymuje testowo współdzielenie obrazu

Facebook Messenger otrzymuje testowo współdzielenie obrazu
10.12.2019 12:39
Fecebook Messenger otrzymuje współdzielenie obrazu. Przynajmniej testowo. (fot. depositphotos)
Fecebook Messenger otrzymuje współdzielenie obrazu. Przynajmniej testowo. (fot. depositphotos)

Komunikator koncernu Facebook staje się coraz bardziej zaawansowanym narzędziem. Z jednej strony mamy więcej możliwości, ale i pewna grupa użytkowników woli podstawę i wersję Lite. Dla żądnych nowych wrażeń Facebook dodał współdzielenie obrazu.

Ekran może być współdzielony na razie tylko u testerów. Stopniowo dostają taką możliwość wybrani użytkownicy w wersji beta programu. W dodatku ogranicza się to do wersji mobilnej na Androidzie. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Facebook zamierza wprowadzić udostępnianie obrazu na komputerach ani w którym momencie będzie standardem dla każdego w becie na zielonym robocie.

Konkurencja współdzieli ekran już od dawna

Czy to aż tak przełomowa funkcja? Co najwyżej gonienie konkurencji, bo od dawna mamy to w Skype czy dla bardziej zaawansowanych zastosowań, chociażby w TeamViewerze. Zresztą ostatnia aplikacja ma również wersję mobilną z modułem przejęcia kontroli nad smartfonem, a nie tylko zwykłego dzielenia się ekranem. O planach Facebooka na takie posunięcie wiedzieliśmy już pod koniec sierpnia, ale widać w końcu firma wprowadziła opcję dla szerszego grona odbiorców.

Funkcja działa jako opcja przy rozmowie wideo. Zamiast pokazywać swoją twarz, możemy nagrywać ekran i na bieżąco przekazywać nasze działania rozmówcy. Poza tym tradycyjnie Facebook Messenger zapewnia wiadomości tekstowe, wspominane wideorozmowy, wymianę zdjęciami i innymi plikami, udostępnianie lokalizacji czy inne dodatki.

Aplikację możesz pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)