Niektórzy użytkownicy Facebooka zwracają bowiem uwagę, że "dark mode", czyli ciemny motyw, jest już dla nich dostępny. To wyczekiwana nowość, dzięki której przeglądanie aplikacji wieczorami jest przyjemniejsze, a właściciele smartfonów z ekranami OLED mogą liczyć na niższe zapotrzebowanie na energię.
Niestety, w praktyce nie wiadomo jednak, kiedy ciemny motyw trafi do wszystkich użytkowników. Kilka wpisów na Twitterze nie przesądza sprawy, bowiem Facebook może prowadzić testy, analizując zainteresowanie ciemnym motywem w wybranych grupach użytkowników.
Ciemny motyw Messengera
Warto jednak pamiętać, że ciemny motyw jest już od jakiegoś czasu dostępny w Messengerze. By go włączyć, należy zajrzeć do ustawień dostępnych po kliknięciu własnego awatara w widoku listy konwersacji. Wcześniej włączenie ciemnego motywu wymagało wysłania do kogoś emoji księżyca.
Ciekawostką są także trwające prace nad nową wersją Messengera dla systemu Windows 10. Aplikacja ma być dostępna w Microsoft Store, bazować na Electronie i oferować aż dwa ciemne motywy interfejsu.
Messenger jest dostępny do pobrania z naszego katalogu.