Facebook na Androidzie. Jako pierwszy przebił 5 miliardów instalacji

Facebook na Androidzie. Jako pierwszy przebił 5 miliardów instalacji

Facebook na Androidzie. Jako pierwszy przebił 5 miliardów instalacji
Facebook na Androidzie. Jako pierwszy przebił 5 miliardów instalacji
08.10.2019 11:16

Wynik osiągnięty przez aplikację Facebook pobił rekordy wszelkich androidowych programów. Facebook został zainstalowany już ponad 5 miliardów razy. To jak na razie najlepszy wynik w historii systemu Google.

No chyba, że weźmiemy pod uwagę jeszcze programy samego Google, ale te są preinstalowane na prawie każdym urządzeniu z Androidem, więc nie powinniśmy liczyć ich w tej konkurencji. To prawie jak część oprogramowania systemowego (części z nich w końcu nie da się usunąć z telefonu).

Facebook oczywiście również jest preinstalowany na wielu smartfonach, tabletach, przystawkach smart TV itp. Jednak nie na wszystkich, a na pewno na mniejszej liczbie niż aplikacje Google. Mimo to jako pierwszy program niewydany przez Google przebił 5 miliardów instalacji.

fot. zrzut ekranu z Google Play
fot. zrzut ekranu z Google Play

Facebooka gonią inni, ale powoli

To niebywały kamień milowy, który nie udał się jeszcze nikomu. Przeglądając informacje na temat najchętniej pobieranych programów w pierwszym kwartale tego roku, można zauważyć, że Facebook jest w czołówce, ale wcale nie na pierwszym miejscu. Wyprzedzają go WhatsApp, Messenger i nieznacznie TikTok. Jednak przed nimi długa droga aby powtórzyć wyczyn Facebooka. Odpowiednio mają taką liczbę instalacji jak 1 000 000 000+, 1 000 000 000+ i 500 000 000+. Szczególnie TikTok ma pod górę. To najnowszy z wymienionych programów. Facebook, Messenger czy WhatsApp trafiły do Google Play znacznie wcześniej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)