Facebook odpowiada na nowości z WWDC: spora aktualizacja Messengera na iOS-a

Facebook odpowiada na nowości z WWDC: spora aktualizacja Messengera na iOS‑a

Facebook odpowiada na nowości z WWDC: spora aktualizacja Messengera na iOS-a
16.06.2016 23:37, aktualizacja: 17.06.2016 11:23

Spora część prezentacji inaugurującej konferencję deweloperską Apple poświęcona została nowościom w mobilnym systemie Apple, a tutaj z kolei ważnym aspektem są aktualizacje komunikatora iMessages. Zapowiadanych zmian jest sporo, w większości jednak zdają się one upodabniać komunikator Apple do facebookowego Messengera. Korporacja Marka Zuckerberga nie pozostaje jednak bezczynna i sama postanowiła zaktualizować swoją aplikację.

O zmianach poinformowano już oficjalnie. Będą one widoczne już na pierwszy rzut oka, gdyż istotnie wpływają na sam interfejs głównego panelu aplikacji. Doczekał się on bowiem podziału na sekcje, które według założeń mają ułatwić użytkownikom rozpoczęcie rozmowy.

Pierwszą sekcję będzie stanowiła lista rozmów z użytkownikami, z którymi za pomocą Messengera kontaktowaliśmy się jako ostatnimi. Będzie to standardowa lista pozwalająca na podgląd najnowszej wiadomości. NIżej widoczna będzie druga sekcja, w której znajdziemy użytkowników dodanych do ulubionych – ci będę reprezentowani jedynie w formie niewielkiego zdjęcia profilowego.

Obraz

Ponadto Messenger na iOS-a ma się także lepiej dostosowywać do bieżących wydarzeń, gdyż także komunikator, a nie tylko już sama aplikacja Facebooka, będzie informował o tym, który ze znajomych obchodzi danego dnia urodziny. Wystarczy jedno pacnięcie, by przejść do konwersacji i złożyć życzenia. Co ważne i wygodne, z każdego menu będzie można teraz także przejść za pomocą przycisku widocznego w górnym lewym rogu do ekranu głównego.

Ostatnie dwie sekcje będą stanowić kolejno lista użytkowników dostępnych online oraz pozostałe rozmowy. Trudno nie uznać zaprezentowanych właśnie nowości za reakcję na nadchodzącą wraz z iOS-em 10 aktualizację iMesages, z drugiej zaś strony samo skategoryzowanie rozmów i kontaktów wydaje się być stosunkowo mało adekwatne, gdy weźmie się pod uwagę efekciarskie zabiegi w komunikatorze Apple'a. Omawiana wersja trafi użytkowników już wkrótce, a najnowszą wersję Messengera na iOS-a (i nie tylko) znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)