Facebook pozwoli ukryć powiadomienia i zmienić pasek aplikacji. Najwyższa pora!

Facebook pozwoli ukryć powiadomienia i zmienić pasek aplikacji. Najwyższa pora!

Facebook pozwoli ukryć powiadomienia i zmienić pasek aplikacji. Najwyższa pora!
Facebook pozwoli ukryć powiadomienia i zmienić pasek aplikacji. Najwyższa pora!
12.11.2019 15:34

Facebook obiecał, że będziemy mogli usunąć niektóre skróty z górnego paska w aplikacji, a także czerwone kółko z powiadomieniami. Zmiana jest wprowadzana stopniowo, dotrze do wszystkich użytkowników w ciągu najbliższych tygodni.

Niektórzy użytkownicy już mogą dopasować pasek w aplikacji do swoich potrzeb. Nowe ustawenia paska skrótów (Shortcut Bar settings) pozwalają wyłączyć niektóre karty z górnego paska w aplikacji. Personalizacja pozwoli na ukrycie skrótów do rzadko używanych sekcji aplikacji lub ukryć czerwone znaczniki powiadomień na nich.

W mojej aplikacji jest na razie możliwość ukrywania skrótów i stosowne ustawienia, nie mam jeszcze ukrywania powiadomień.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Początkowo Facebook zamierzał zapewnić automatyczne dopasowanie paska na podstawie tego, jak używana jest aplikacja. Miały w niej wyświetlać się minimum 4 skróty, a maksymalnie 6. W praktyce jednak pasek okazał się miejscem promowania nowych funkcji aplikacji. Trafił tam między innymi Marketplace. Ponadto czerwone znaczniki powiadomień na ikonach grup czy wydarzeń odciągają uwagę od wpisów znajomych, a cały interfejs jest dość irytujący.

Na nowym pasku skrótów można będzie pozbyć się większości odnośników do grup, profili, gier, ryneczku, randek czy filmów, będzie można też wyłączyć widoczność powiadomień. Wystarczy przytrzymać skrót palcem lub przejść do ustawień prywatności aplikacji.

Najnowszą wersję Facebooka dla Androida znajdziesz w naszej bazie aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)