Facebook znów zmienia Messengera. Z aplikacji znika jedna z sekcji

Facebook znów zmienia Messengera. Z aplikacji znika jedna z sekcji

Facebook wprowadza kolejne zmiany w Messengerze
Facebook wprowadza kolejne zmiany w Messengerze
02.03.2020 14:31, aktualizacja: 03.03.2020 08:17

Messenger istnieje na rynku od 2011 roku i od tamtego czasu jego twórcy stale pracują nad tym, aby aplikacja była wygodna i prosta w obsłudze dla swoich użytkowników. Popularny komunikator w znacznym stopniu został uproszczony dwa lata temu, kiedy to został ograniczony do trzech głównych sekcji. Teraz Facebook postanowił zrobić kolejny krok i pozbyć się jednej z nich.

Z głównego okna aplikacji Messenger znika sekcja Odkryj, znana też pod anglojęzyczną nazwą Discover. Decyzja Facebooka oznacza, że w komunikatorze zostają już tylko dwie zakładki: Ludzie oraz Czaty. Wygląd po modyfikacjach możecie zobaczyć poniżej.

Zmiany dotyczą także sekcji czatu, którą postanowiono podzielić na dwie części. Pierwszą z nich będą aktywne rozmowy, a drugą – archiwa. W zakładce Ludzie znajdzie się również łatwiejszy dostęp do sekcji Stories. Ponadto uaktualniona aplikacja w zasobniku narzędziowym nie oferuje już dostępu do Instant Games. Zmiany oznaczają także mniejsze niż dotąd eksponowanie chatbotów, pozwalających na czaty biznesowe.

Facebook zapewnia, że wprowadzone zmiany pozytywnie wpłyną na wygodę internautów. Serwis zapowiedział, że staną się one widoczne dla wszystkich użytkowników w niedługim czasie.

Aplikację Facebook Messenger znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)