r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook Messenger 143.0

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Komunikatory

Facebook Messenger to oficjalna aplikacja służąca do obsługi komunikatora oferowanego przez największą sieć społecznościową. Pozwala on na komunikację z użytkownikami którzy korzystają z czaty poprzez stronę internetową, ale również dedykowane aplikacje dla konkretnych platform tj. Android, iOS oraz Windows Phone. Aplikacja pozwala także na wykonywanie bezpłatnych połączeń głosowych i wideo do użytkowników swojej sieci.

Galeria programu

Po uruchomieniu aplikacji użytkownik musi zalogować się swoimi danymi do konta na Facebooku. Jeśli korzysta z weryfikacji dwuetapowej, konieczne będzie także wprowadzenie kodu potwierdzającego przysłanego w wiadomości SMS. Okno komunikatora zostało podzielona na cztery zakładki. Pierwsza z nich zawiera listę ostatnio wykonywanych rozmów z informacją z kim zostały przeprowadzone, czy zostały przeczytane, a także kiedy dokładnie miały miejsce. Same rozmowy mogą zawierać nie tylko tekst, ale również zdjęcia, tak nowe jak i wybrane z galerii, jak i notatki głosowe. Komunikator udostępnia do tego bazę własnych emotek. Druga zakładka dotyczy rozmów grupowych między wieloma osobami jednocześnie. Użytkownik może takie grupy tworzyć poprzez rozpoczęcie konferencji, a także przypinać jako rozmowy do szybkiego dostępu. Trzecia zakładka informuje nas o użytkownika z listy znajomych, którzy są aktualnie dostępni z poziomu komunikatora, a także zawiera listę wszystkich używających czatu Facebooka (nawet jeśli nie są aktualnie dostępni).

Ostatnia z zakładek to ustawienia aplikacji. Tutaj użytkownik może globalnie włączyć lub wyłączyć czat Facebooka, a także sterować powiadomieniami przy pomocy różnych metod np. wibracji, dźwięków i podświetlenia. Może ona synchronizować kontakty z tymi dostępnymi z innych kont, a także informować o nowych zaproszeniach do grona znajomych. Domyślnie Mesenger udostępnia innym lokalizację użytkownika tj. miejsce z którego pisze on wiadomość. Aplikacja pozwala również na wykonywanie połączeń głosowych, a także przesyłanie nagranych wiadomości w formie pliku. Jest ona udostępniana za darmo, posiada w pełni spolszczony i dopasowany do iOS 7 interfejs. Messenger wspiera również zegarki Apple Watch.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Facebook kopiuje Mapy Google: Messenger z bieżącą lokalizacją

15
OPROGRAMOWANIE 28.03.2017 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Okazuje się, że Facebook zazdrości nie tylko Snapchatowi, ale także Google. W mobilnej aplikacji Mapy Google możemy już udostępnić znajomym informacje o naszej aktualnej lokalizacji. Podobna funkcja trafiła więc właśnie do Facebook Messengera, aplikacji, która już dawno przestała być prostym komunikatorem. Najpopularniejszy mobilny komunikator, czyli Messenger, nie jest tym najlepszym. Przede wszystkim przeglądając komentarze w Sklepie Play, spotkamy się z tysiącami niezadowolonych użytkowników, zarzucających mobilnej aplikacji na Androida ociężałość. Facebook niezbyt przejmuje się tymi…

Reakcje w Messengerze już są! W końcu na Facebooku mamy łapkę w dół

59
OPROGRAMOWANIE 23.03.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Na początku marca pisaliśmy o uruchomieni zamkniętych testów reakcji w najpopularniejszym komunikatorze świata – facebookowym Messengerze. Na blogu serwisu ukazał się właśnie komunikat o wprowadzeniu reakcji (ale nie tylko) dla wszystkich użytkowników. Reakcje pojawiły się dokładnie w takiej samej formie i liczbie, w jakiej dostępne były w testach. Mamy zatem Lubię to!, Super!, Ha ha, Wow, Przykro Mi i Wrr, ale także... długo wyczekiwaną na Facebooku łapkę w dół. Oczywiście w pozytywnym i otwartym świecie Facebooka nie wyraża ona negatywnego nastawienia, a jedynie odmowę. Reakcje są…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.