r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook Messenger 148.0

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Komunikatory

Facebook Messenger to oficjalna aplikacja służąca do obsługi komunikatora oferowanego przez największą sieć społecznościową. Pozwala on na komunikację z użytkownikami którzy korzystają z czaty poprzez stronę internetową, ale również dedykowane aplikacje dla konkretnych platform tj. Android, iOS oraz Windows Phone. Aplikacja pozwala także na wykonywanie bezpłatnych połączeń głosowych i wideo do użytkowników swojej sieci.

Galeria programu

Po uruchomieniu aplikacji użytkownik musi zalogować się swoimi danymi do konta na Facebooku. Jeśli korzysta z weryfikacji dwuetapowej, konieczne będzie także wprowadzenie kodu potwierdzającego przysłanego w wiadomości SMS. Okno komunikatora zostało podzielona na cztery zakładki. Pierwsza z nich zawiera listę ostatnio wykonywanych rozmów z informacją z kim zostały przeprowadzone, czy zostały przeczytane, a także kiedy dokładnie miały miejsce. Same rozmowy mogą zawierać nie tylko tekst, ale również zdjęcia, tak nowe jak i wybrane z galerii, jak i notatki głosowe. Komunikator udostępnia do tego bazę własnych emotek. Druga zakładka dotyczy rozmów grupowych między wieloma osobami jednocześnie. Użytkownik może takie grupy tworzyć poprzez rozpoczęcie konferencji, a także przypinać jako rozmowy do szybkiego dostępu. Trzecia zakładka informuje nas o użytkownika z listy znajomych, którzy są aktualnie dostępni z poziomu komunikatora, a także zawiera listę wszystkich używających czatu Facebooka (nawet jeśli nie są aktualnie dostępni).

Ostatnia z zakładek to ustawienia aplikacji. Tutaj użytkownik może globalnie włączyć lub wyłączyć czat Facebooka, a także sterować powiadomieniami przy pomocy różnych metod np. wibracji, dźwięków i podświetlenia. Może ona synchronizować kontakty z tymi dostępnymi z innych kont, a także informować o nowych zaproszeniach do grona znajomych. Domyślnie Mesenger udostępnia innym lokalizację użytkownika tj. miejsce z którego pisze on wiadomość. Aplikacja pozwala również na wykonywanie połączeń głosowych, a także przesyłanie nagranych wiadomości w formie pliku. Jest ona udostępniana za darmo, posiada w pełni spolszczony i dopasowany do iOS 7 interfejs. Messenger wspiera również zegarki Apple Watch.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Facebook zapowiada uproszczenie Messengera i nacisk na komunikację

39
OPROGRAMOWANIE 16.01.2018 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

David Marcus, szef działu Facebooka zajmującego się rozwojem Messengera opublikował właśnie wpis, w którym stwierdza to, co użytkownicy komunikatora wiedzą od dawna: że stał się zagracony oraz że aplikacja jest naprawdę słaba. Za tymi słowami idzie chęć poprawy – jak obiecuje Marcus, aplikacja w tym roku ma stać się zauważalnie prostsza. Co więc czeka Messengera w 2018 roku? Niestety, na pewno nie pozbycie się zbędnych funkcji… Messenger ze względu na pozycję lidera i hegemonię wśród komunikatorów, stał się jedyną aplikacją umożliwiającą wygodny kontakt ze znajomymi. Owszem mamy Telegram…

Messenger Kids: Facebook wydał komunikator dla dzieci

44
OPROGRAMOWANIE 04.12.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Facebook poszerza portfolio swoich aplikacji. Dzisiaj światło dzienne ujrzał Messenger Kids – specjalna mobilna wersja najpopularniejszego komunikatora przeznaczona do użytku przez dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Program ma być pozbawiony wielu elementów znanych z pełnej wersji Messengera (w tym konieczności posiadania własnego konta w serwisie) i być w pełni kontrolowany przez rodzica z własnego konta w komunikatorze. Jak zauważa Facebook, aplikacja jest odpowiedzią na stale obniżający się wiek, w którym rodzice pozwalają swoim dzieciom na co dzień korzystać z urządzeń elektronicznych, a…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.