Facebook Messenger 148.0

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Komunikatory
Pobierz program
lub zeskanuj:

Facebook Messenger to oficjalna aplikacja służąca do obsługi komunikatora oferowanego przez największą sieć społecznościową. Pozwala on na komunikację z użytkownikami którzy korzystają z czaty poprzez stronę internetową, ale również dedykowane aplikacje dla konkretnych platform tj. Android, iOS oraz Windows Phone. Aplikacja pozwala także na wykonywanie bezpłatnych połączeń głosowych i wideo do użytkowników swojej sieci.

Po uruchomieniu aplikacji użytkownik musi zalogować się swoimi danymi do konta na Facebooku. Jeśli korzysta z weryfikacji dwuetapowej, konieczne będzie także wprowadzenie kodu potwierdzającego przysłanego w wiadomości SMS. Okno komunikatora zostało podzielona na cztery zakładki. Pierwsza z nich zawiera listę ostatnio wykonywanych rozmów z informacją z kim zostały przeprowadzone, czy zostały przeczytane, a także kiedy dokładnie miały miejsce. Same rozmowy mogą zawierać nie tylko tekst, ale również zdjęcia, tak nowe jak i wybrane z galerii, jak i notatki głosowe. Komunikator udostępnia do tego bazę własnych emotek. Druga zakładka dotyczy rozmów grupowych między wieloma osobami jednocześnie. Użytkownik może takie grupy tworzyć poprzez rozpoczęcie konferencji, a także przypinać jako rozmowy do szybkiego dostępu. Trzecia zakładka informuje nas o użytkownika z listy znajomych, którzy są aktualnie dostępni z poziomu komunikatora, a także zawiera listę wszystkich używających czatu Facebooka (nawet jeśli nie są aktualnie dostępni).

Ostatnia z zakładek to ustawienia aplikacji. Tutaj użytkownik może globalnie włączyć lub wyłączyć czat Facebooka, a także sterować powiadomieniami przy pomocy różnych metod np. wibracji, dźwięków i podświetlenia. Może ona synchronizować kontakty z tymi dostępnymi z innych kont, a także informować o nowych zaproszeniach do grona znajomych. Domyślnie Mesenger udostępnia innym lokalizację użytkownika tj. miejsce z którego pisze on wiadomość. Aplikacja pozwala również na wykonywanie połączeń głosowych, a także przesyłanie nagranych wiadomości w formie pliku. Jest ona udostępniana za darmo, posiada w pełni spolszczony i dopasowany do iOS 7 interfejs. Messenger wspiera również zegarki Apple Watch.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Facebook rusza z rozpoznawaniem twarzy użytkowników. Czy warto się zgodzić?

29
20.04.2018  •  Oskar Ziomek

Użytkownicy komunikatora Messenger i aplikacji Facebook mogą natknąć się na nowy komunikat wyświetlany podczas korzystania z tych programów w smartfonach. Portal wyraźnie zachęca (póki co jeszcze nie zmusza, choć zaznacza, że to niezbędne do dalszego korzystania z aplikacji) do przejrzenia ustawień, w których wymagane jest podjęcie przez użytkownika kilku decyzji. Mowa o wykorzystaniu danych do optymalizacji reklam i rozpoznawania twarzy użytkownika na zdjęciach. Na koniec wymagana jest akceptacja nowego regulaminu. Facebook chce w ten sposób zainteresować użytkowników istotnymi z punktu…

Messenger pozwoli usuwać wiadomości, czatami będzie można manipulować

15
09.04.2018  •  Oskar Ziomek

Czas na kolejne zmiany w funkcjonowaniu Facebooka, a konkretnie komunikatora Messenger, które są konsekwencją afery z Cambridge Analytica. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, iż z konwersacji Marka Zuckerberga zniknęła część wiadomości, a powodem jest bezpieczeństwo firmy. Teraz Facebook przyznaje, iż wkrótce możliwość usuwania wiadomości będzie dostępna w komunikatorze dla każdego. Przypomnijmy, iż obecnie korzystając z Messengera użytkownicy mogą usuwać wybrane wiadomości, ale wpłynie to wyłącznie na historię rozmowy w ich urządzeniu. Rozmówca nadal widzieć będzie wszystkie wysłane teksty.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych