Facebook znowu na celowniku - tym razem Senatu USA

Facebook znowu na celowniku - tym razem Senatu USA

27.04.2010 11:18

Amerykański senator Charles Schumer chce rozpocząć debatę o prywatności w portalach społecznościowych takich jak Facebook. Jego zdaniem Federalna Komisja Handlu (FTC) powinna jak najszybciej zająć się problemem.

Senator wysłał list otwarty do FTC, w którym prosi o zbadanie prywatności informacji serwisów społecznościowych, aby upewnić się, że nie wprowadzają one w błąd ani nie ujawniają pełnego zakresu dzielonych przez siebie informacji. Schumer chciałby również, aby Komisja sprawdziła, jak wygląda ochrona prywatności i niedopuszczanie osób trzecich do poufnych wiadomości użytkowników. To ostatnie dotyczy niedawnych zmian w Facebooku, które - według zapowiedzi - mają spowodować łatwiejsze dzielenie się internautów prywatnymi informacjami z zewnętrznymi firmami. Może to być wykorzystywane np. w aplikacjach dostępnych dla Facebooka czy reklamach.

Schumer chciałby, aby pracownicy FTC zbadali takie serwisy jak Facebook, MySpace i Twitter. Jego zdaniem wspomniane strony powinny dostarczać użytkownikom w łatwy do zrozumienia sposób informacje, co dzieje się z ich danymi. Senator oferuje również swoją pomoc w badaniu zagadnienia. Schumer stwierdził, że w razie jakichkolwiek problemów gotów jest wesprzeć pracowników FTC w uzyskaniu odpowiednich narzędzi i autorytetem.

Amerykański senator nie jest jedynym politykiem, który zaniepokoił się sprawą Facebooka i innych popularnych serwisów społecznościowych. Na początku kwietnia pisaliśmy o niemieckiej minister ochrony konsumentów, która również wystosowała list - tym razem do szefa Facebooka. Ilse Aigner domagała się zaostrzenia ochrony prywatności osób korzystających z serwisu. Groziła też, że zlikwiduje własne konto na Facebooku, jeśli jej postulaty nie zostaną wzięte pod uwagę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)