Fall Creators Update: sztuczna inteligencja montuje film w Story Remix

Fall Creators Update: sztuczna inteligencja montuje film w Story Remix17.10.2017 14:20
Fall Creators Update: sztuczna inteligencja montuje film w Story Remix

W aplikacji do przegladania zdjęć na Windowsie 10, wraz z dzisiejszą aktualizacją Fall Creators Update, pojawiła się możliwość zlecenia komputerowi zmontowania atrakcyjnego filmu z nagrań z biblioteki. Gdy testowaliśmy ten moduł w wersji podglądowej, nie wypadł najlepiej, ale przez pół roku sporo się zmieniło i warto do niego wrócić.

Do tworzenia nowego filmu można przejść z ekranu „Albumy”, gdzie mamy do wyboru polecenie „Utwórz film”.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
350205648816138177

Od razu po wybraniu tego polecenia zobaczymy galerię, z której możemy wybrać filmy. Zostaną one automatycznie przeanalizowane i ułożone na osi czasu. Z każdego z nich zostanie wybrany ciekawy, dynamiczny lub w inny sposób atrakcyjny fragment. Jeśli kompozycja nie będzie zadowalająca od razu, można usunąć wszystkie klipy jednym kliknięciem i załadować je od nowa, licząc na inne decyzje SI. Warto też zwrócić uwagę na to, że projekt filmowy jest zapisywany automatycznie w czasie pracy, a do filmu zostanie dobrana muzyka, zgodnie z motywem zastosowanym do projektu.

Do dyspozycji mamy też napisy, filtry, tekst i dynamiczne kadrowanie, przydatne jeśli będziemy korzystać także ze zdjęć. Oczywiście wybrane przez SI ujęcia można własnoręcznie przyciąć, a zgodnie ze współczesną modą można składać także filmy pionowe. Warto przyjrzeć się filmowi także pod kątem zastosowanych efektów, gdyż nie zawsze są najlepiej dobrane do zawartości.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja zyskała na stabilności i radzi sobie dużo lepiej z przetwarzaniem, niż w marcu, gdy testowaliśmy ją po raz pierwszy. Filmy można łatwo wyeksportować i udostępnić. Program od pierwszego uruchomienia jest na tyle prosty, że nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie z montażem filmów. Trzeba też oddać SI, że ujęcia dobiera całkiem trafnie, a z czasem powinno jej to iść jeszcze lepiej. Czekamy też na zapowiadaną możliwość dodawania do filmów efektów specjalnych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)