Fall Creators Update: sztuczna inteligencja montuje film w Story Remix

Fall Creators Update: sztuczna inteligencja montuje film w Story Remix

Fall Creators Update: sztuczna inteligencja montuje film w Story Remix
17.10.2017 14:20

W aplikacji do przegladania zdjęć na Windowsie 10, wraz z dzisiejszą aktualizacją Fall Creators Update, pojawiła się możliwość zlecenia komputerowi zmontowania atrakcyjnego filmu z nagrań z biblioteki. Gdy testowaliśmy ten moduł w wersji podglądowej, nie wypadł najlepiej, ale przez pół roku sporo się zmieniło i warto do niego wrócić.

Do tworzenia nowego filmu można przejść z ekranu „Albumy”, gdzie mamy do wyboru polecenie „Utwórz film”.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
Obraz

Od razu po wybraniu tego polecenia zobaczymy galerię, z której możemy wybrać filmy. Zostaną one automatycznie przeanalizowane i ułożone na osi czasu. Z każdego z nich zostanie wybrany ciekawy, dynamiczny lub w inny sposób atrakcyjny fragment. Jeśli kompozycja nie będzie zadowalająca od razu, można usunąć wszystkie klipy jednym kliknięciem i załadować je od nowa, licząc na inne decyzje SI. Warto też zwrócić uwagę na to, że projekt filmowy jest zapisywany automatycznie w czasie pracy, a do filmu zostanie dobrana muzyka, zgodnie z motywem zastosowanym do projektu.

Do dyspozycji mamy też napisy, filtry, tekst i dynamiczne kadrowanie, przydatne jeśli będziemy korzystać także ze zdjęć. Oczywiście wybrane przez SI ujęcia można własnoręcznie przyciąć, a zgodnie ze współczesną modą można składać także filmy pionowe. Warto przyjrzeć się filmowi także pod kątem zastosowanych efektów, gdyż nie zawsze są najlepiej dobrane do zawartości.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja zyskała na stabilności i radzi sobie dużo lepiej z przetwarzaniem, niż w marcu, gdy testowaliśmy ją po raz pierwszy. Filmy można łatwo wyeksportować i udostępnić. Program od pierwszego uruchomienia jest na tyle prosty, że nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie z montażem filmów. Trzeba też oddać SI, że ujęcia dobiera całkiem trafnie, a z czasem powinno jej to iść jeszcze lepiej. Czekamy też na zapowiadaną możliwość dodawania do filmów efektów specjalnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)