WindowsGryAkcja i strzelankiFar Cry

Far Cry

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Zanim strzelanka Crysis stała się wyznacznikiem poziomu graficznego gier, a przy okazji tytułem używanym do testowania podzespołów nowoczesnych komputerów, studio Crytek wypuściło w świat projekt Far Cry. Już on wyciskał soki z dawnych zestawów PC, dając wielu powód do zastanowienia nad doinwestowaniem w nowe części. Po latach produkcja, która dała Niemcom sławę, wciąż nieźle się trzyma.

Przygody walecznego Jacka Carvera, który wyrusza na kolorowy archipelag wysp w poszukiwaniu zaginionej dziennikarki, a zastaje tam coś, czego w życiu by się nie spodziewał, spędziły sen z powiek niejednemu komputerowcowi. Poza fantastyczną oprawą graficzną, Far Cry dalej zadziwia także sztuczną inteligencją przeciwników, potrafiących nawet całkiem dynamicznie dostosowywać się do poczynań gracza.

Wszystko zaczyna się jak wakacje w tropikach, ale szybko od zwiedzania przechodzi się do próby przetrwania i wybuchowego rozprawiania się z przeciwnikami, także nie do końca ludzkimi. Poza przemierzaniem rozległych połaci terenu, porośniętego bujną roślinnością, sporo czasu spędza się tutaj później także w opuszczonych bunkrach czy kompleksach badawczych. Czasami gra potrafi też dosyć skutecznie wystraszyć.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać sam początek przygody, oferując do kilkudziesięciu minut rozgrywki. Powinna dobrze narobić apetytu na więcej.

Uwaga!

Jeśli obraz w grze jest zbyt ciemny, a suwaki od jasności nie chcą działać, należy w zaawansowanych ustawieniach graficznych przełączyć Special Effects Quality na Low. W przypadku znikających tekstur, dziwnej mgły oraz niebieskiego świata pomaga zmiana zmiennej r_Driver w pliku systemcfg.lua na OpenGL (w miejsce Direct3D9).

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.02 oceny
Twoja ocena
ProducentCrytek
Liczba pobrań13 140
Data aktualizacji22 lut 2016
Rozmiar pliku496.93 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (demo)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)