Fedora 15 otrzymała nazwę Lovelock

Fedora 15 otrzymała nazwę Lovelock

05.11.2010 16:19

Przyjęto oficjalną nazwę kodową kolejnej wersji Fedory. 15 wydanie tej dystrybucji Linuksa będzie nosiło nazwę Lovelock.

Nazwę kodową Fedory 15 ogłoszono na liście mailingowej społeczności zgromadzonej wokół tej dystrybucji Linuksa. Nazwę wybrano przez głosowanie (inne propozycje to Asturias, Blarney, Sturgis i Pushcart). Odnosi się ona do miejscowości w Nevadzie i jest swobodnym skojarzeniem z określeniem poprzedniego wydania Fedory - Laughlin. Wszystkie nazwy tej dystrybucji Linuksa powinny wiązać się ze sobą na zasadzie jakiegoś skojarzenia. Na przykład Laughlin to nazwisko znanego fizyka, a jednocześnie miejscowość w stanie Nevada - stąd nazwa Fedory 15.

Według obecnego terminarza termin wydania finalnej wersji Fedory 15 to maj przyszłego roku. Oczywiście, może on jeszcze ulec zmianie. Poprzednia wersja systemu ukazała się 2 listopada, wprowadzając sporo nowości takich jak choćby obsługa akceleracji 2D czy nową bibliotekę odpowiedzialną za szybsze ładowanie obrazów JPEG. Obrazy płyt instalacyjnych Fedora 14 można pobrać pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)