bEEwFvtx

Ferro Backup System5.7

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ferro Backup System to sieciowa aplikacja przeznaczona do tworzenia backupu i archiwizacji danych, która działa w oparciu o architekturę klient/serwer. Pozwala wykonywać kopie zapasowe serwerów, stacjiroboczych i komputerów przenośnych pracujących pod kontrolą systemów Windows,Linux i macOS.

bEEwFvtz

Program za pośrednictwem modułu centralnego zarządzania pozwala na łatwe i automatyczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa dla wielu komputerów równocześnie. Ze względu na zastosowanie archiwizacji różnicowej i kompresji po stronie stacji roboczej umożliwia w krótkim czasie zarchiwizowanie danych ze wszystkich komputerów w sieci lokalnej.

Ferro Backup System nie wymaga do pracy napędów taśmowych (choć obsługuje je w wersjach Professional i Enterprise) - wykorzystuje do tego celu wielokrotnie tańsze i pojemniejsze dyski twarde. Daje to, w połączeniu z niewielkimi wymaganiami systemowymi i sprzętowymi, a także atrakcyjną ceną programu, bardzo niskie koszty wdrożenia i obsługi przy równie wysokiej niezawodności. Ferro Backup System działa w architekturze klient/serwer i pozwala na zabezpieczenie komputerów podłączonych do sieci komputerowej. Backup może obejmować poszczególne pliki i katalogi lub całe dyski twarde. W przypadku awarii daje możliwość odtworzenia zarchiwizowanych danych oraz systemu operacyjnego z zainstalowanymi programami.

Aplikacja funkcjonuje na podstawie interfejsu webowego, do którego dostęp można uzyskać za pomocą przeglądarki internetowej. Takie rozwiązanie pozwala administratorom zarządzać systemem backupu za pomocą zdalnego komputera lub tabletu. Daje też możliwość korzystania z programu przez kliku administratorów naraz oraz oferuje trzy poziomy zabezpieczenia dostępu: administrator, operator i obserwator.

Wysoka wydajność

Ze względu na zastosowanie archiwizacji różnicowej, kompresji postronie stacji roboczych, równoległego wykonywania zadań FerroBackup System pozwala w bardzo krótkim czasie wykonać kopie plikówz wszystkich komputerów podłączonych do sieci lokalnej.

Niskie koszty

Ferro Backup System nie wymaga drogiego serwera, serwerowej wersjisystemu operacyjnego czy też napędów taśmowych. Ze względu na to,że kompresja danych odbywa się już po stronie stacji roboczych anie na serwerze, na serwer archiwizacji można przeznaczyć zwykły,tani komputer PC z większym dyskiem twardym.

Odporność na awarie

W przypadku zerwania połączenia, zadania archiwizacji zostanąwstrzymane i dokończone po ponownym nawiązaniu połączenia bezkonieczności interwencji ze strony administratora.

Szybkie wdrożenie

Aby móc korzystać z Ferro Backup System nie trzeba zmieniać niczegow aktualnej konfiguracji sieci komputerowej, serwerów i komputerówbiurowych. Ferro Backup System działa całkowicie niezależnie odistniejących usług, konfiguracji kont i zabezpieczeń.

Bezobsługowość

Opcja automatycznego zwalniania miejsca na dysku w połączeniu zmodułem alertów, który wysyła do administratora informacje oewentualnych błędach i ostrzeżeniach za pomocą wiadomości e-mail,ogranicza konieczność stałego nadzoru nad programem.

Transparentna archiwizacja

Archiwizacja jest wykonywana w tle i nie jest zauważalna dlazwykłych pracowników firmy.

Wygoda

Administrator nie musi zaprzątać sobie głowy tym, kiedy byłarobiona ostatnia archiwizacja pełna, a kiedy i ile zostałowykonanych archiwizacji różnicowych. Ferro Backup System przejmujekontrolę nad procesem odzyskiwania danych z kopii różnicowych iwyświetla ich zawartość tak samo jak w przypadku kopiipełnych.

Bezpłatna pomoc

W przypadku problemów z instalacją bądź obsługą programu otrzymaszbezpłatną, telefoniczną pomoc techniczną.

Najważniejsze nowości od wersji 5

W wersji 5.0 wprowadzono duże zmiany wpływające na szybkość wykonywaniakopii zapasowych. Najważniejsza polega wykorzystaniu wieloprocesorowościsymetrycznej. Dzięki temu przykładowo dla komputera czterordzeniowego możnauzyskać blisko czterokrotny wzrost szybkości backupu. Dodatkowooptymalizacja protokołu sieciowego pozwoliła zwiększyć o 1/3 szybkośćtransmisji danych do serwera backupu.

Najnowsza wersja daje możliwość archiwizacji i odzyskiwania komputerów bezprzesyłania danych do serwera backupu. Rozwiązanie to pozwala w wydajnysposób zabezpieczyć komputery znajdujące się w oddziałach firmy połączonychz centralą słabym łączem sieciowym. Dodatkowo można określić regułyblokowania lub ograniczenia wykorzystania łącza sieciowego na podstawieadresu IP, z którego pochodzi połączenie. Komputer przenośny może być zatemarchiwizowany z pełną prędkością, jeśli łączy się z serwerem backupu przezsieć LAN, a jeśli połączy się np. przez modem sieci komórkowej, backup możebyć zablokowany lub spowolniony.

Kolejną nowością jest możliwość backupu i przywracania maszyn wirtualnychpracujących pod kontrolą hosta Microsoft Hyper-V. W połączeniu zwprowadzonymi w tej wersji udoskonaleniami wydajności można teraz szybkozabezpieczyć maszyny wirtualne Microsoft Hyper-V oraz VMWare ESX(i).

Dla administratorów zarządzających różnymi systemami operacyjnymi dużymułatwieniem będzie wprowadzona obsługa kontenerów Docker. Kontenery zprogramem Ferro Backup System pozwalają na łatwe i szybkie uruchomienieserwera backupu lub klienta na dowolnym systemie operacyjnym wspierającym tętechnologię. Kontener Ferro Backup System można uruchomić na komputerach zsystemem Windows, Linux, OS X lub urządzeniach NAS (Synology, QNAP) zprocesorem Intel x86-64.

Wersja 5.0 współpracuje z najnowszymi wersjami systemów operacyjnychMicrosoft: Windows 10 i nadchodzącym Windows Server 2016. Wspiera m.in.funkcje uśpienia hybrydowego, szybkiego uruchamiania i InstantGo.

Uwaga!

  • W wersji niezarejestrowanej istnieje możliwość podłączenia maksymalnie dwóch stacji roboczych (archiwizacji dwóch komputerów). Ponadto może być ona używana tylko w celach niezarobkowych i niekomercyjnych (w celach demonstracyjnych, testowych, dydaktycznych, badawczych oraz domowych).
Udostępnij
Ferro Backup System 5.7wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
3.821 ocen
Twoja ocena:
Liczba pobrań19 359
Data aktualizacji12 wrz 2019
Rozmiar pliku2.90 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (shareware)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEEwFvuv