Ferro Backup System 5.4 z lepszą obsługą wielordzeniowych procesorów

Ferro Backup System 5.4 z lepszą obsługą wielordzeniowych procesorów20.01.2018 16:10
Ferro Backup System 5.4 z lepszą obsługą wielordzeniowych procesorów

Ferro Backup System, polski program do sieciowej archiwizacji danych, przyspiesza. Najnowsza wersja 5.4 pracuje wydajniej, oferuje także szereg nowych funkcji m.in. miesięczny harmonogram kopii zapasowych.

O Ferro Backup System pisaliśmy nie raz, jest to bowiem świetne narzędzie dla, zarówno małych jak i większych, firm i instytucji, służące do sieciowej archiwizacji danych w systemach Windows, Linux i MacOS. Program nie jest co prawda bezpłatny, ale przystępny cenowo, poza tym nasz, rodzimy, polski. Zadaje przy tym kłam prześmiewcom twierdzącym, że polskie firmy software'owe tworzące oprogramowanie na desktopy są w stanie stworzyć co najwyżej aplikacje do wystawiania faktur albo inne programy handlowe, czy księgowe. Jak widać, nie tylko, jednym z takich przykładów jest właśnie Ferro Backup System. Właśnie pojawiła się jego nowa wersja.

350209175873415105

Nowości w wersji 5.4 to przede wszystkim większa wydajność archiwizacji za sprawą lepszego wykorzystania zasobów systemowych oferowanych przez nowoczesne platformy sprzętowe, w szczególności wielordzeniowych procesorów oraz dużej ilości pamięci RAM. Zwiększona została także stabilność i bezpieczeństwo poprzez przetwarzanie kopii zapasowych w osobnych procesach. Odizolowano w ten sposób główny proces serwera backupu od procesów przygotowywania zadań archiwizacji, odzyskiwania danych i ich weryfikacji.

Wersja 5.4 zawiera dodatkowo długo oczekiwany przez użytkowników miesięczny harmonogram kopii zapasowych, pomijanie archiwizacji przy zamykaniu systemu w przypadku restartu komputera oraz przyspieszenie wczytywania archiwów przechowywanych w lokalizacji zdalnej połączonej z serwerem backupu za pomocą łącza VPN o słabej przepustowości. Zwiększenie bufora retransmisji pozwoliło wyeliminować większość błędów CRC podczas archiwizacji przez łącza sieciowe słabej jakości.

Najnowszą testową wersję programu Ferro Backup System można pobrać w naszym katalogu aplikacji, w dziale Programy -> Narzędzia -> Archiwizacja danych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)