Ferro Backup System 5.4 z lepszą obsługą wielordzeniowych procesorów

Ferro Backup System 5.4 z lepszą obsługą wielordzeniowych procesorów

20.01.2018 16:10, aktual.: 20.01.2018 20:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ferro Backup System, polski program do sieciowej archiwizacji danych, przyspiesza. Najnowsza wersja 5.4 pracuje wydajniej, oferuje także szereg nowych funkcji m.in. miesięczny harmonogram kopii zapasowych.

O Ferro Backup System pisaliśmy nie raz, jest to bowiem świetne narzędzie dla, zarówno małych jak i większych, firm i instytucji, służące do sieciowej archiwizacji danych w systemach Windows, Linux i MacOS. Program nie jest co prawda bezpłatny, ale przystępny cenowo, poza tym nasz, rodzimy, polski. Zadaje przy tym kłam prześmiewcom twierdzącym, że polskie firmy software'owe tworzące oprogramowanie na desktopy są w stanie stworzyć co najwyżej aplikacje do wystawiania faktur albo inne programy handlowe, czy księgowe. Jak widać, nie tylko, jednym z takich przykładów jest właśnie Ferro Backup System. Właśnie pojawiła się jego nowa wersja.

Obraz

Nowości w wersji 5.4 to przede wszystkim większa wydajność archiwizacji za sprawą lepszego wykorzystania zasobów systemowych oferowanych przez nowoczesne platformy sprzętowe, w szczególności wielordzeniowych procesorów oraz dużej ilości pamięci RAM. Zwiększona została także stabilność i bezpieczeństwo poprzez przetwarzanie kopii zapasowych w osobnych procesach. Odizolowano w ten sposób główny proces serwera backupu od procesów przygotowywania zadań archiwizacji, odzyskiwania danych i ich weryfikacji.

Wersja 5.4 zawiera dodatkowo długo oczekiwany przez użytkowników miesięczny harmonogram kopii zapasowych, pomijanie archiwizacji przy zamykaniu systemu w przypadku restartu komputera oraz przyspieszenie wczytywania archiwów przechowywanych w lokalizacji zdalnej połączonej z serwerem backupu za pomocą łącza VPN o słabej przepustowości. Zwiększenie bufora retransmisji pozwoliło wyeliminować większość błędów CRC podczas archiwizacji przez łącza sieciowe słabej jakości.

Najnowszą testową wersję programu Ferro Backup System można pobrać w naszym katalogu aplikacji, w dziale Programy -> Narzędzia -> Archiwizacja danych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)