WindowsMultimediaInne programy multimedialneFerro CCTV

Ferro CCTV3.6.2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Program do monitoringu pomieszczeń i terenów otwartych polskiej firmy FERRO Software.

W połączeniu z kamerami (USB lub podłączanymi za pośrednictwem kart telewizyjnych i video), umożliwia stworzenie w pełni profesjonalnego systemu monitoringowego. Jest idealnym rozwiązaniem dla sklepów, stacji benzynowych, magazynów, a także prywatnych posesji. Ferro CCTV potrafi nagrywać obraz video z prędkością od 1 do 25 klatek/sekundę przez co może być stosowany do rejestracji obiektów statycznych jak i ruchomych. W programie można stosować popularne kodeki DivX, co w połączeniu z detekcją ruchu i nagrywaniem poklatkowym, daje możliwość przechowywania na dysku komputera wielu miesięcy nagrań. Program umożliwia również rejestrowanie dźwięku.

Ferro CCTV eliminuje niedogodności jakie można napotkać podczas wykorzystywania tradycyjnego magnetowidu poklatkowego (wysoka cena, konieczność częstej zmiany kaset, długi czas dostępu do nagranych sesji). Funkcja Zoom, niespotykana w tradycyjnych systemach telewizji przemysłowej, pozwala na dokładne obejrzenie wybranych fragmentów obrazu. System monitoringu zbudowany w oparciu o Ferro CCTV ze względu na niskie koszty, łatwą obsługę i opcje automatycznego zapisu nadaje się do zastosowania nawet w niewielkich firmach.

W skład programu wchodzą dwa moduły: Ferro CCTV Nagrywarka - umożliwiający rejestrację obrazu z dowolnego rodzaju kamery i zapis materiału wideo na dysku komputera oraz Ferro CCTV Odtwarzacz - służący do przeglądania nagranych zdarzeń.

Ferro CCTV - Nagrywarka

Ferro CCTV - Nagrywarka umożliwia podgląd obrazu z kamery na ekranie monitora oraz nagrywanie obrazu wideo na dysku komputera. Podgląd z kamery może być wyświetlony "w oknie" lub "na pełnym ekranie". Program wymaga, aby w komputerze zainstalowana była kamera USB, karta telewizyjna lub inne urządzenie przechwytujące. Do takiego urządzenia podłącza się kamerę, która umożliwi monitorowanie wybranego pomieszczenia lub terenu otwartego.

Program zapisuje kolorowy materiał wideo w formacie AVI, który można odtwarzać zarówno programem Ferro CCTV - Odtwarzacz jak i każdym innym programem odtwarzającym pliki multimedialne, takim jak np. Windows Media Player. Zapisywany strumień może być kompresowany "w locie" za pomocą dostępnych w systemie kodeków, np.: DivX, MPEG-4... przez co zajmie znacznie mniej miejsca na dysku. W programie można ustawić szybkość nagrywania w zakresie 0,1 klatki/sek. do 30 klatek/sek. oraz wymiary nagrywanego materiału.

W programie są opcje pozwalające na bez obsługowe użytkowanie programu. Wybranie opcji "Uruchamiaj przy starcie systemu" spowoduje automatyczne uruchomienie programu po zaniku zasilania lub restarcie komputera. W połączeniu z opcja "Włącz nagrywanie po uruchomieniu programu" system CCTV nie wymaga żadnych czynności uruchomieniowych przy włączaniu komputera - nagrywanie włączy się automatycznie.

Przy ustawieniu szybkości nagrywania na 1 kl./sek., wymiarach obrazu 320x240 (jakość VHS) i kompresji DivX program umożliwi przechowywanie na dysku o pojemności 20 GB kilku miesięcy nagrań. Czas ten może być jeszcze dłuższy jeśli włączona zostanie opcja detekcji ruchu (Motion Detection). W takim wypadku zapis jest wykonywany tylko w trakcie poruszania się obiektu w kadrze kamery.

Ferro CCTV - Odtwarzacz

Ferro CCTV - Odtwarzacz służy do odtwarzania zarejestrowanego wcześniej materiału. Oprócz typowych możliwości, takich jak oglądanie "w oknie" i "na pełnym ekranie", program posiada unikalną funkcję płynnego powiększania fragmentów obrazu (Zoom), która pozwala przyjrzeć się dokładniej wybranym obszarom planu.

Kolejną funkcją umożliwiającą dokładne obejrzenie zarejestrowanego materiału jest "Szybkość odtwarzania". Dzięki niej można przy ustawieniu szybkości na 16x bardzo szybko przeglądać godziny nagrań lub przy ustawieniu szybkości na mniejszą niż 1x oglądać dokładnie wybrane sekwencje.

Odnalezienie właściwego fragmentu nagrania jest bardzo proste ponieważ nazwy wszystkich nagranych plików mają postać: rok _ miesiąc _ dzień_ cctv _ godzina _ minuta _ sekunda. Wystarczy w programie Ferro CCTV - Odtwarzacz wybrać interesujący nas plik, a następnie przewinąć materiał do miejsca, które chcemy obejrzeć.

Dodatkową pomocą jest funkcja umożliwiająca automatyczne odnalezienie nagrania z danego okresu. Wystarczy wprowadzić datę i godzinę a program sam odszuka na dysku właściwy plik, załaduje go i przewinie w odpowiednie miejsce z dokładnością do jednej sekundy.

Ograniczenia wersji testowej

Program jest darmowy do zastosowań niekomercyjnych przy ograniczeniu do 1 kamery (nie ma już ograniczeń czasowych).

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.73 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań64 122
Data aktualizacji11 lip 2014
Rozmiar pliku5.63 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)