Nieczęsto piszę, bo Linux się do tego nie nadaje.

Dawno, dawno temu u Boulangera (przez duże be - tam nie kupuje się bagietek) w Beziérs, z zamiarem poszerzenia RAID-a w planach, kupiłem se okazyjnie dwa dyski identyczne, po 2 TB każdy, USB, w obudowach.

Dużo później odechciało mi się męczarni z mdadm i, korzystając z poradnika na Youtube'ie, wypatroszyłem oba pudełka (było to najcięższe zadanie) a bebechy przełożyłem do najtańszej sieciowej stacji dysków, jaką udało mi się kupić.

Czyżby koniec z "blue tint"?

Wracam co jakiś do problemu niebieskiego flasha na YT (tzw. "blue tint"). Wracam, bo problem mnie dotyczy jako człowieka oszczędnego (nVidia), ceniącego sobie bezpieczeństwo (Linux) i wygodę (Ubuntu), nie stroniącego od rozrywek (owe nieszczęsne, i tylko owe, Youtube) a niemogącego znaleźć rozwiązania prostego i niezawodnego, eleganckiego i bez skutków ubocznych i w stylu linuksowym. Wracam, bo chyba znalazłem:

sudo add-apt-repository ppa:tikhonov/misc sudo apt-get update sudo apt-get install libvdpau1

Fffatman przykłada Unity po raz wtóry

Szukałem i znalazłem, gdzie Unity opsysa. Otwieram totem i co ja paczę? Podmianka zawartości w panelu bocznym, zamiast wygodnie być tu, u mnie jest tu. Unity opsysa! Jojć, to totem opsysa... Pewnie pisał go jakiś znajomy ramonesa59 (ob. Nazir50), ten z tych, co to piszą niedorobione UI. Sarkazm. Sarkazm i bazinga(!). 

O tym, o czym nie raz już pisałem

Lubię sobie kliknąć w pulpit, po czym napisać maila w gmailu otwartym w firefoksie*. Pod Unity należy najpierw, a w poleceniu wpisać perl -MURI::Escape -e '$to = shift;$to =~ s/^mailto://i;exec("firefox", "https://mail.google.com/mail/?view=cm&fs=1&tf=1&cmid=22&to=".URI::Escape::uri_escape($to) );' '%s'

O podmienionych plejerkach czyli fffatmanowych przykładań Ubuntu c.d.,

w których fffatman zdaje sprawę z prywatnego śledztwa w sprawie TTWAF.

Bywa, że po jakiejś aktualizacji (nie każdy instalator flasha pozwala na ten numer z ustawieniami) otwieramy YT w firefoksie i... okazuje się, że ktoś nam podmienił plejerka! Plejerek, hmmm..., działa, tzn. filmiki na YT da się oglądać. Niektórzy chwalą. Tylko oglądać i tylko na YT. Na National Geographic nie zobaczymy nic. Plejerek z wyglądu totemowy, więc blokujemy totemową wtyczkę. Blokujemy...