Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Beware!

Sztrzeżcie się, o wy, którzy używacie Cairo-Docka! Przecudnej urody buga od niepamiętnych czasów stosowanie go wywołuje. Objawia się on przezroczystościami okienek wideo programów napisanych w Qt - a to: SMPlayera, Skype'a, eee..., aaa... i innych. Są dwa obejścia problemu. Tzn. jedno w dwóch formach. Jedna forma jest prostsza ale gorsza a druga up... bardziej skomplikowana ale lepsza.
Pierwsza:export XLIB_SKIP_ARGB_VISUALS=1 smplayer &w konsoli alboenv XLIB_SKIP_ARGB_VISUALS=1 smplayer %Uw menu.
Druga:sudo bash -c "cat > /usr/bin/smplayer.helper" <<EOF export XLIB_SKIP_ARGB_VISUALS=1 exec smplayer.real "\$@" EOF sudo chmod 755 /usr/bin/smplayer.helper sudo mv /usr/bin/smplayer{,.real} sudo ln -sf smplayer.helper /usr/bin/smplayergdzie za smplayer podstawiamy smplayer lub co nam potrzeba.
Felerem pierwszej jest to, że działa tylko wtedy, kiedy, wywołując SMPlayera (przykładowo), odwołujemy się do komendy z menu (klikanie na menu, klikanie na dock etc.). Druga, jak widać, jest rozwiązaniem systemowym. Felerem jest to, że przestaje działać po aktualizacji i trzeba powtarzać (Ale ileż razy aktualizujemy SMPlayera lub Skype'a?).
Tak naprawdę są dwie metody. Powyższa albo użyć innego docka (np. Docky - u mnie nie działa). 

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!