FIFA na celowniku Anonymous. Kolektyw ostrzega

FIFA na celowniku Anonymous. Kolektyw ostrzega31.10.2022 12:23
Anonymous prowadzą kolejną operację
Anonymous prowadzą kolejną operację
Źródło zdjęć: © Unsplash

Anonymous realizują kolejną operację. Tym razem dotyczy ona Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Kolektyw przekazał FIFA wiadomość, w której żąda natychmiastowego wykluczenia Iranu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022. Ostrzegł też, że z łatwością może zhakować instytucję, a złamanie istniejących zabezpieczeń nie zajmie dużo czasu.

Anonymous zaangażowali się w "Operację FIFA" (OpFIFA), której celem jest przekonanie Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej do wykluczenia Iranu z jednej z najważniejszych imprez sportowych na świecie. W związku z tym w sieci pojawiły się wiadomości i ostrzeżenia bezpośrednio skierowane do FIFA oraz jej członków.

FIFA na celowniku Anonymous

Kolektyw na Twitterze zaznaczył, że pozwolenie na uczestnictwo w rozgrywkach państwa, przez które wciąż przetacza się fala burzliwych protestów zapoczątkowanych po śmierci Mahsy Amini i które dostarcza śmiercionośnych dronów Rosji, jest wspieraniem zabijania niewinnych ludzi. Właśnie z tego powodu FIFA powinna wykluczyć Iran z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022.

W jednym z opublikowanych na Twitterze wpisów Anonymous odnieśli się bezpośrednio do prezesa FIFA Gianniniego Infantino. Napisali: "obserwujemy was, lekceważycie naszą prośbę o wykluczenie Iranu z WorldCup2022" i dodali: "wiemy bardzo dobrze, że jesteś tak samo skorumpowany jak twój poprzednik. Już wkrótce będziesz świadkiem niezwykłych niespodzianek w naszym wykonaniu. Spodziewaj się nas".

Członkowie kolektywu uważają, że są w stanie złamać wszystkie zabezpieczenia FIFA w ciągu godziny. Patrząc na dotychczasowe dokonania Anonymous, a szczególnie działania realizowane w ramach "Operacji Rosja" wydaje się to bardzo prawdopodobne. Od wybuchu wojny w Ukrainie 24 lutego 2022 r. haktywiści niejednokrotnie pokazali światu, że ich możliwości są ogromne, a złamanie zabezpieczeń rosyjskiego ministerstwa obrony czy systemu monitoringu Dumy nie są dla nich większym problemem.

ZOBACZ TAKŻE: Aplikacja CRADLE zbada twoje oczy. Wystarczy jej zdjęcie

Karolina Modzelewska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie