FIFA na celowniku Anonymous. Kolektyw ostrzega

FIFA na celowniku Anonymous. Kolektyw ostrzega

Anonymous prowadzą kolejną operację
Anonymous prowadzą kolejną operację
Źródło zdjęć: © Unsplash
Karolina Modzelewska
31.10.2022 12:23

Anonymous realizują kolejną operację. Tym razem dotyczy ona Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Kolektyw przekazał FIFA wiadomość, w której żąda natychmiastowego wykluczenia Iranu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022. Ostrzegł też, że z łatwością może zhakować instytucję, a złamanie istniejących zabezpieczeń nie zajmie dużo czasu.

Anonymous zaangażowali się w "Operację FIFA" (OpFIFA), której celem jest przekonanie Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej do wykluczenia Iranu z jednej z najważniejszych imprez sportowych na świecie. W związku z tym w sieci pojawiły się wiadomości i ostrzeżenia bezpośrednio skierowane do FIFA oraz jej członków.

FIFA na celowniku Anonymous

Kolektyw na Twitterze zaznaczył, że pozwolenie na uczestnictwo w rozgrywkach państwa, przez które wciąż przetacza się fala burzliwych protestów zapoczątkowanych po śmierci Mahsy Amini i które dostarcza śmiercionośnych dronów Rosji, jest wspieraniem zabijania niewinnych ludzi. Właśnie z tego powodu FIFA powinna wykluczyć Iran z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022.

W jednym z opublikowanych na Twitterze wpisów Anonymous odnieśli się bezpośrednio do prezesa FIFA Gianniniego Infantino. Napisali: "obserwujemy was, lekceważycie naszą prośbę o wykluczenie Iranu z WorldCup2022" i dodali: "wiemy bardzo dobrze, że jesteś tak samo skorumpowany jak twój poprzednik. Już wkrótce będziesz świadkiem niezwykłych niespodzianek w naszym wykonaniu. Spodziewaj się nas".

Członkowie kolektywu uważają, że są w stanie złamać wszystkie zabezpieczenia FIFA w ciągu godziny. Patrząc na dotychczasowe dokonania Anonymous, a szczególnie działania realizowane w ramach "Operacji Rosja" wydaje się to bardzo prawdopodobne. Od wybuchu wojny w Ukrainie 24 lutego 2022 r. haktywiści niejednokrotnie pokazali światu, że ich możliwości są ogromne, a złamanie zabezpieczeń rosyjskiego ministerstwa obrony czy systemu monitoringu Dumy nie są dla nich większym problemem.

Karolina Modzelewska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie