AndroidGryRPG i MMOFINAL FANTASY TACTICS : WotL
FINAL FANTASY TACTICS : WotL ikona

FINAL FANTASY TACTICS : WotL2.3.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Final Fantasy Tactics to mobilne wydanie hitu z konsoli PlayStation. Pierwowzór zadebiutował w roku 1997. Po drodze gra doczekała się wersji na iOS i dopiero teraz trafiła na urządzenia z systemem Android.

Gra nawiązuje do znanej serii jRPG Final Fantasy. Choć w jej przypadku główny akcent położono na walkę, to nie wpłynęło to negatywnie na warstwę fabularną. Wręcz przeciwnie. Wśród niektórych fanów Final Fantasy Tactics uważany jest za jedną z najciekawszych pozycji w serii. Świat gry przybliża nam długie, podzielone na kilka części wprowadzenie. Dodatkowo możemy liczyć na sporą ilość tekstu już podczas rozgrywki. Poza wątkiem fabularnym czeka na nas spora ilość walk oraz rozbudowane jak na jRPG mechanizmy rozwoju postaci oraz edycji naszej drużyny.

Przy pierwszy uruchomieniu gra zaoferuje nam skorzystanie z poradnika. Jest on dostępny także z poziomu menu. Warto do niego zajrzeć, zwłaszcza jeżeli nie graliśmy nigdy w podobne tytuły. Pomoc jest obecna także w samej grze, możemy ją aktywować specjalnym przyciskiem. Autorom bardzo dobrze udało się przenieść sterowanie na ekrany dotykowe. Sprzyja mu turowy charakter rozgrywki. O wiele gorzej prezentuje się oprawa graficzna.

Animacje, tła, modele postaci to wszystko zostało dość mocno nadszarpnięte przez ząb czasu. Nawet biorąc pod uwagę, że zostały ulepszone względem pierwowzoru. I choć grafika nie jest elementem najważniejszym, to jednak znacząco odstaje od najnowszych pozycji dostępnych w Google Play. Podobnie jest z muzyką i dźwiękami. Zabrakło także rozbudowanych opcji. Z poziomu ustawień możemy jedynie aktywować wibracje, wyciszyć dźwięki, bądź też zmienić interfejs pod konkretną rękę.

Kolejną wadą gry jest jej cena. Ponad 50 zł to sporo jak za tytuł na urządzenia mobilne i to z roku 1997. Gra rekompensuje to bardzo dopracowaną, długą i wciągającą rozgrywką. Nie trafimy w niej także na żadne mikropłatności. Tytuł powinien trafić do fanów serii oraz osób, które dobrze bawiły się przy oryginalnym wydaniu. Innym zalecamy wstrzymać się z zakupem i poczekać na dogodną promocję.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań457
Data aktualizacji23 mar 2023
System operacyjnyAndroid 6.0 i nowsze
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
FINAL FANTASY TACTICS : WotL ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)