Finalna wersja avast! 6 dostępna do pobrania!

Finalna wersja avast! 6 dostępna do pobrania!

Wojciech Kowasz
23.02.2011 18:05, aktualizacja: 23.02.2011 21:45

Dzisiaj premiera długo wyczekiwanej, szóstej wersji najpopularniejszego w Polsce bezpłatnego programu antywirusowego - avast!. Finalna wersja jest już dostępna do pobrania - przez pierwsze 24 godziny tylko z dobrychprogramów!

Wersja 6.0 to całkiem spora aktualizacja i zawiera liczne nowości oraz usprawnienia. Jedną z najważniejszych nowości w bezpłatnej wersji jest AutoSandbox, czyli maszyna wirtualna do bezpiecznego uruchamiania podejrzanych programów. Oprócz tego jednak do wersji Free przesuniętych zostaje kilka funkcji znanych wcześniej tylko z wersji komercyjnych, na przykład Script Shield (teraz działający też w trybie chronionym w Internet Explorer 8/9) czy Site Blocking. avast! 6.0 zyskał także plugin WebRep do oceny reputacji przeglądanych stron internetowych na podstawie danych dostarczonych przez laboratorium avasta! jak i użytkowników.

Oprócz tego nowy avast! 6.0 posiada gadżet na pulpit, funkcję przywracania domyślnej konfiguracji, automatyczne akcje podczas skanowania w czasie bootowania i nowy algorytm kompresji paczki instalacyjnej, który zmniejszył ją o około 20%. Poza tym jak zwykle przy okazji wydania nowej wersji, producent chwali się poprawioną wydajnością i stabilnością aplikacji. Nowością unikatową dla wersji płatnej avast! 6.0 jest natomiast SafeZone - specjalne, zwirtualizowane środowisko do bezpiecznej pracy z wyjątkowo ważnymi witrynami (np. bankiem internetowym).

avast! 6 w finalnej, polskiej wersji językowej można pobrać z naszego portalu. Dostępna jest zarówno najpopularniejsza wersja Free AntiVirus oraz wersje testowe Antivirus Pro i Internet Security.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (203)