Firefox 3.6.3 z ważną poprawką zabezpieczeń

Firefox 3.6.3 z ważną poprawką zabezpieczeń

Wojciech Kowasz
02.04.2010 10:58

Mozilla wydała kolejną aktualizację Firefoksa, która rozwiązuje poważny problem zabezpieczeń zademonstrowany podczas konferencji Pwn2Own.

Firefox 3.6.3 nie wnosi tak naprawdę niczego nowego oprócz poprawki łatającej wspomnianą lukę. Luka ta umożliwia wykonanie złośliwego kodu i została zaprezentowana przez hakera o pseudonimie Nils podczas odbywającej się w ubiegłym tygodniu konferencji Pwn2Own - słynnych zawodów hakerów z całego świata, po których specjaliści od zabezpieczeń zawsze mają ręce pełne roboty. Jak widać, nie inaczej było również tym razem. Warto zaznaczyć, że exploit zademonstrowany podczas konferencji stanowi zagrożenie jedynie dla użytkowników Firefoksa 3.6, ale poprawka znajdzie się też w kolejnej aktualizacji dla wersji 3.5 - jak tłumaczy Mozilla, na wszelki wypadek.

Wszyscy użytkownicy Firefoksa powinni wkrótce otrzymać wersję 3.6.3 poprzez system automatycznych aktualizacji. Firefoksa można także zaktualizować pobierając z poziomu naszego vortalu najnowszą wersję przeglądarki dla Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (105)