Firefox 4 będzie bezpieczniejszy

Firefox 4 będzie bezpieczniejszy

06.08.2010 15:26

Przygotowywana aktualizacja przeglądarki Firefox to nie tylko nowe funkcje czy zmiany w wyglądzie interfejsu. Program ma zaoferować użytkownikom rozwiązania związane z poprawą bezpieczeństwa pracy.

Jak możemy przeczytać na stronach esecurityplanet.com, Mozilla przygotowuje nowe funkcje mające na celu ochronę internautów przed atakami z Sieci. Firefox ma zaoferować znacznie rozbudowany mechanizm CSP (Content Security Policy). Dzięki niemu zminimalizować będzie można zagrożenie jakie stanowią ataki typu cross-site scripting (XSS) polegające na uruchamianiu niebezpiecznych skryptów przez strony WWW. Firefox 4 będzie też chronił przed clickjackingiem, określając z jakich stron może pochodzić zawartość osadzana na danej stronie internetowej. Mozilla chciałaby też, aby rozwijane przez nią metody walki z cyberatakami stały się standardem zatwierdzonym przez konsorcjum W3C. Możliwe, że stanie się to niebawem, bo projektem zainteresowani są inni producenci przeglądarek - Microsoft i Google.

W przypadku wykrycia ataku CSP będzie przesyłał ostrzeżenie, co pozwoli na ochronę innych użytkowników przed niebezpieczną zawartością. Firefox 4 będzie pozbawiony również starej luki w CSS, która umożliwiała cyberprzestępcom zdobywanie informacji o historii przeglądanych stron. Premiera Firefoksa 4 planowana jest na październik tego roku. Z naszego vortalu można pobrać najnowszą wersję beta 2 przeglądarki w celach testowych. Jest to wersja niestabilna, może więc zawierać błędy czy działać wadliwie. Program dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)