Firefox 4 w wersji 64-bitowej nie dla Windowsa

Firefox 4 w wersji 64‑bitowej nie dla Windowsa

13.01.2011 13:38, aktualizacja: 13.01.2011 15:42

Wersja Firefoksa w wersji 64-bitowej dla Windowsa ukaże się później niż przypuszczano - na pewno nie w czwartym wydaniu tej przeglądarki.

Mozilla nie rozpieszcza użytkowników systemu Windows. Jak czytamy na forum internetowym przeglądarki, na pytanie, czy Firefox 4 będzie dostępny także w wersji dla 64-bitowych systemów, pracownik Mozilli udzielił przeczącej odpowiedzi. Jest to tym bardziej przykra wiadomość, że Mozilla nad takim rozwiązaniem pracuje już od maja zeszłego roku. Udostępniono wówczas wczesny, eksperymentalny 64-bitowy build Firefoksa 3.7. Jednym z głównych czynników opóźniających wprowadzenie wersji 64-bitowej przeglądarki jest potrzeba dostosowania wtyczek. Nie wszystkie z nich dostępne są w wersji 64-bitowej - brakuje na przykład Flash Playera.

Wersje 64-bitowe Firefoksa 4 ukażą się natomiast na Mac OS X i Linuksa. Użytkownicy systemu Microsoftu mogą na razie skorzystać z wersji testowych udostępnianych na stronach Firefox Nightly Builds. Można stamtąd pobrać również wersję Firefoksa 4 z opcją wyświetlania kart na wysokości paska tytułu. Wcześniej była ona dostępna na stronach Billa Gianopoulosa jako eksperymentalne wydanie przeglądarki. Nowy sposób wyświetlania kart pojawi się już na stałe jako opcja w 9 becie Firefoksa 4. Z kolei z listy mailingowej przeznaczonej dla deweloperów dowiadujemy się, że premiera wersji RC przeglądarki przesunięta zostanie zapewne na przyszły miesiąc. Mozilla ma jeszcze do wyeliminowania około 160 poważnych błędów, które nie pozwalają na wydanie finalnego Firefoksa 4.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)