Firefox 5 beta 6 ostatnią wersją rozwojową przed RC?

Firefox 5 beta 6 ostatnią wersją rozwojową przed RC?

15.06.2011 11:49, aktualizacja: 15.06.2011 16:12

Mozilla wprowadziła kolejną, szóstą już, betę Firefoksa 5. Jeżeli nie zostaną wykryte poważniejsze błędy, może ona stać się wersją RC przed planowanym stabilnym wydaniem programu.

Premiera finalnej wersji Firefoksa 5 zbliża się wielkimi krokami. Planowana jest ona na 21 czerwca, a zatem następny tydzień. Jak czytamy na liście dyskusyjnej Mozilli, fundacja przygotowuje się do wydania pierwszej wersji RC przeglądarki. Całkiem możliwe, że stanie się nią właśnie beta 6 - jeśli nie zostaną w niej wykryte poważniejsze błędy. Czasu nie zostało wiele, jeżeli Mozilla chce zdążyć z planowanym wydaniem stabilnej wersji Firefoksa 5. Przypomnijmy, że prace nad poprzednim wydaniem przeglądarki trwały niemal rok i przyczyniły się do krytyki fundacji za opieszałość.

Mozilla ostatnio skupiła się na zmniejszeniu zapotrzebowania na pamięć operacyjną w Firefoksie 5. Rozpoczęto nawet specjalny projekt o nazwie MemShrink, w ramach którego programiści mają zajmować się wzmiankowanym problemem. Usunięto także błąd powodujący zbyt wolne połączenia ze stronami internetowymi. Dzięki temu Firefox 5 powinien działać znacznie szybciej od swojego poprzednika. Beta 5 przeglądarki wydana została niecały tydzień temu.

Aktualizacja, 15.06.2011, 16:10

Wygląda na to, że beta 6 nie jest jednak ostatnim wydaniem przed wersją RC Firefoksa 5. Mozilla opublikowała właśnie kolejną, siódmą już betę swojej przeglądarki. Można ją ściągnąć z naszego portalu.

Firefox 5 beta 7 dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)