Firefox 6 beta 3 z licznymi poprawkami

Firefox 6 beta 3 z licznymi poprawkami

26.07.2011 15:22

Mozilla wydała kolejną, trzecią już, betę przeglądarki internetowej Firefox 6. Programiści skupili się przede wszystkim na usunięciu wykrytych wcześniej błędów.

Lista usuniętych błędów i załatanych dziur w Firefoksie 6 jest długa, wciąż jednak sporo brakuje do wydania stabilnej wersji przeglądarki. Premiera stabilnej wersji popularnego programu przewidywana jest na 16 sierpnia. Do tego czasu czeka nas zapewne jeszcze kilka testowych wydań przeglądarki. Poprawki w wydanej dzisiaj becie 3 objęły między innymi menu zakładek, właściwie wyświetlanie historii przeglądanych stron internetowych, jak również obsługę cache aplikacji w HTML5. Ponadto poprawiono stabilność Firefoksa 6, a także ogólne działanie programu.

W przeglądarce Firefox 6 wprowadzono jak dotąd kilka istotnych zmian. Przywrócono między innymi obsługę protokołu WebSockets, pojawił się też element <progress> przeznaczony do wizualizacji paska postępu informującego nas o zmianach na wybranej stronie. Dodano również Scratchpad, czyli interaktywne środowisko JavaScript. Mozilla poprawiła poza tym działanie takich narzędzi jak Web Console i Firefox Sync.

Firefox 6 Beta 3 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla Windows, Linux i Mac OS X. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)