Firefox 6 z WebSockets i nowym paskiem postępu

Firefox 6 z WebSockets i nowym paskiem postępu

31.05.2011 12:13, aktualizacja: 31.05.2011 13:39

W kanale dystrybucji Aurora pojawiły się nowe testowe wydania Firefoksa 6. Wprowadzono między innymi obsługę WebSockets i elementu do wizualizacji paska postępu.

Co nowego znalazło się w testowym wydaniu Firefoksa 6? Przede wszystkim przywrócono obsługę protokołu WebSockets. Umożliwia on aplikacji internetowej uruchomionej w przeglądarce użytkownika na nawiązanie stałego połączenia pomiędzy serwerem a klientem. To z kolei pozwala serwerowi aplikacji na przesyłanie danych do klienta bez konieczności wysyłania nowego zapytania przez klienta. Kolejne nowości w kanale Aurora to element <progress> przeznaczony do wizualizacji paska postępu informującego nas o zmianach na wybranej stronie. Pojawił się również interfejs programowania window.matchMedia - javascriptowy ekwiwalent CSS Media Queries.

Drobniejsze zmiany to obsługa technologii Server-sent events, a także ulepszenia dotyczące JavaScriptu, CSS, Web Console czy dodatków. Pliki Adobe Flash Cookies są teraz usuwane z pamięci przeglądarki razem z pozostałymi ciasteczkami. Kanał rozwoju Aurora pojawił się w połowie kwietnia tego roku, kiedy Mozilla postanowiła przyśpieszyć cykl rozwojowy swojego sztandarowego programu. Mimo iż Aurora oferuje stabilniejsze od nightly wydania Firefoksa, to jednak nadal są to wersje testowe, w których mogą wystąpić błędy.

Najnowszą testową wersję Firefoksa 6 można pobrać z naszego portalu. Dostępna jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)