Firefox bez integracji z Flashem

Firefox bez integracji z Flashem

24.06.2010 16:27

W odróżnieniu od Chrome, nasza przeglądarka nie będzie zintegrowana z Flashem - stwierdzili przedstawiciele Mozilli. Firma woli rozwijać obsługę standardu HTML5.

Jay Sullivan w rozmowie z serwisem The Register powiedział, że Mozilla nie będzie integrowała swojej przeglądarki z Flashem. Nie pojawią się też wtyczki Adobe, które korzystałyby z natywnego kodu w Firefoksie. Sullivan odniósł się w ten sposób do informacji na temat ewentualnej integracji przeglądarki Chrome z Flashem. Podobno nad takim rozwiązaniem pracują firmy Google i Adobe. Mozilla woli zająć się nowym, otwartym standardem, jakim jest HTML5, niż rozwijać obsługę Flasha. Fundacja dała w ten sposób sygnał, że w toczącym się od kilku miesięcy sporze, opowiada raczej się po stronie firmy Apple, niż Adobe. Jednak Mozilla nie chce zupełnie porzucać obsługi Flasha. W tym tygodniu fundacja udostępniła aktualizację Firefoksa do wersji 3.6.4. Wprowadzono między innymi izolację procesów dla wtyczek. Dzięki temu wtyczki takie jak na przykład Flash działają poza procesem przeglądarki, dzięki czemu sam Firefox działa stabilniej i nie jest zależny od błędów w rozszerzeniach.

Sullivan stwierdził, że obecnie celem Mozilli jest znalezienie złotego środka między HTML5, a Flashem. Fundacja opowiada się wprawdzie za nowym, otwartym standardem, nie może jednak zapomnieć, że produkt firmy Adobe jest wciąż najpopularniejszym sposobem obsługi multimediów w Sieci. Sullivan zapowiedział również, że w ciągu najbliższych dni ma pojawić się pierwsza wersja beta Firefoksa 4.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)