Firefox: jak wyłączyć przywracanie sesji?

Firefox: jak wyłączyć przywracanie sesji?12.10.2022 15:32
Firefox windows and tabs
Firefox windows and tabs
Źródło zdjęć: © dobreprogramy

Firefox to jedna z bardziej popularnych przeglądarek internetowych. Oczywiście nawet pomimo korzystania z niej niemal każdego dnia, nie będziemy mieć wiedzy o jej wszystkich możliwych funkcjach. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik o wyłączaniu przywracania sesji.

Firefox ma bardzo przydatną możliwość, która polega na tym, że gdy przypadkowo zamkniemy przeglądarkę, to wystarczy ją ponownie uruchomić, żeby wszystkie wcześniej przeglądane karty automatycznie zostały przywrócone.

Jednak nie każdy jest zainteresowany takim stanem rzeczy. Niektóre osoby chcą wyłączyć przywracanie sesji. Gdzie to zrobić? Wystarczy skierować swoją uwagę w prawy górny róg ekranu i wybrać zarządzenie ustawieniami "Manage more settings".

Firefox Manage more setting
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Firefox Manage more setting

Później klikamy w główne opcje "General" i upewniamy się, że "Open previous windows and tabs" tuż pod "Startup" jest odznaczone.

Firefox Open previous windows and tabs
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Firefox Open previous windows and tabs

Dzięki temu, że ta wartość będzie odznaczona, ostatnio przeglądane karty przestaną się automatycznie przywracać po uruchomieniu przeglądarki Firefox.

Przypominamy, że napisaliśmy również jak wyczyścić ciasteczka w Firefox. Mamy także tekst o tym jak sprawdzić zapisane hasła.

Marcin Hołowacz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)