Firefox: jak sprawdzić zapisane hasła?

Firefox: jak sprawdzić zapisane hasła?

Firefox: jak sprawdzić zapisane hasła?
Firefox: jak sprawdzić zapisane hasła?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
22.06.2022 13:39, aktualizacja: 22.06.2022 21:14

Zapisane hasła w przeglądarce Firefox można w bardzo łatwy sposób sprawdzić, zmienić lub całkowicie skasować z komputera. Wystarczy wejść w panel opcji i odnaleźć odpowiednie ustawienie.

Firefox to popularna przeglądarka internetowa. Zgromadzona wokół projektu społeczność jest bardzo aktywna i szybko reaguje na zgłaszane błędy. Według wielu osób jest to jedna z najbezpieczniejszych dostępnych przeglądarek dla szerokiego grona odbiorców. Nic dziwnego, że jest doceniana przez doświadczonych użytkowników i zbiera bardzo dobre oceny i komentarze na naszym portalu.

Firefox: jak sprawdzić zapisane hasła?

Po uruchomieniu przeglądarki udajemy się w prawy, górny róg ekranu, gdzie odnajdujemy ikonę z trzema kreskami Menu Aplikacji. Następnie z listy wybieramy Ustawienia.

Firefox: menu Aplikacji i Ustawienia
Firefox: sekcja Prywatność i Bezpieczeństwo

W kolejnym kroku z listy po lewej stronie wybieramy Prywatność i Bezpieczeństwo. Po kliknięciu na liście odnajdujemy sekcję Dane logowania i hasła. Teraz wystarczy kliknąć w Zachowane dane logowania i przejdziemy do listy zapisanych witryn z loginami i hasłami dla każdej z nich.

Firefox: Dane logowania i hasła, klikamy Zachowane dane...
Firefox: aby podejrzeć hasło, klikamy w ikonę oka

To tu możemy podejrzeć zapisane hasło (klikamy w ikonę oka), dodać kolejne witryny z hasłem i loginem. To tu też możemy usunąć strony, z których już nie będziemy korzystać.

Jak widać, dostęp do tak ważnych danych, jak zapisane loginy i hasła do stron w przeglądarce Firefox jest wyjątkowo łatwy. Nawet mniej doświadczony użytkownik nie powinien mieć problemu z odnalezieniem tej opcji. Przeglądarka Firefox to przemyślany projekt i dlatego znajdziemy ją na pulpitach wielu doświadczonych użytkowników.

Krzysztof Fiedor, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)