Firefox Marketplace otwarty dla testerów, aplikacje czekają na oceny

Firefox Marketplace otwarty dla testerów, aplikacje czekają na oceny

19.10.2012 13:25

Mozilla konsekwentnie rozwija swój system mobilny i towarzyszącą mu oraz odmianie Firefoksa dla smartfonów i tabletów platformę dystrybucji aplikacji — Firefox Marketplace. Osoby, które są na tyle odważne, żeby korzystać z Firefoksa z kanału Aurora na Androidzie uzyskały dziś dostęp do testowej wersji sklepu. Dzięki temu Mozilla przetestuje platformę, a deweloperzy, którzy już wydali swoje aplikacje, poznają pierwsze opinie użytkowników.

Aby uzyskać dostęp do Mozilla Marketplace na smartfonie, należy pobrać na swoje urządzenie z Androidem Firefoksa z kanału Aurora, a następnie z menu wybrać pozycję Apps (Aplikacje). Stamtąd można już przeglądać i instalować dostępne na platformie pozycje. Mozilla zachęca także do dzielenia się opiniami na temat działania testowanego systemu, czego można dokonać za pośrednictwem opcji Feedback.

350033134391355329

Na razie aplikacji do wyboru nie ma wiele, ale znajdziemy w sklepie Mozilli między innymi kilka gier (Mozilla poleca Distant Orbit), klienta Twittera, Todoist, Soundcloud oraz Jauntly — nietypowego asystenta osobistego, który pomoże nam w osiągnięciu różnych celów. Bibliotekę można przeglądać również w innych przeglądarkach, wystarczy udać się pod adres marketplace.mozilla.org.

W przyszłym roku Marketplace ma uzyskać status Bety, a później towarzyszyć Firefox OS — mobilnemu systemowi Mozilli — oraz Firefoksowi desktopowemu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)