Firefox na Windowsa nareszcie oficjalnie dostępny w wersji 64‑bitowej

Firefox na Windowsa nareszcie oficjalnie dostępny w wersji 64-bitowej

17.12.2015 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla, przy okazji premiery najnowszej wersji przeglądarki Firefox, oficjalnie ogłosiła na swoim blogu deweloperskim udostępnienie wyczekiwanej 64-bitowej wersji programu na Windowsa.

Obraz

Korzystać z dobrodziejstw 64-bitowych procesorów podczas używania przeglądarki z pandą małą mogą użytkownicy Windowsa w wersji 7, 8 oraz oczywiście 10. Jednocześnie z oficjalnym komunikatem na ten temat, Mark Mayo z Mozilli opublikował także istotną informację na temat dalszej drogi rozwoju przeglądarki.

Można się bowiem spodziewać, że część rozszerzeń i wtyczek będzie niekompatybilna z 64-bitową wersją Firefox. O ile w pierwszym przypadku, Mozilla może liczyć na aktywną społeczność oraz niezależnych twórców rozszerzeń, którzy we własnym interesie będą pracowali nad kompatybilnością, tak w przypadku wtyczek sytuacja może być bardziej złożona.[img=2015-12-1713_24_29-Greenshot]Rozwiązanie ma stanowić zapowiadana od pewnego czasu przez Mozillę całkowita rezygnacja ze stosowania wtyczek NPAPI. Plany są ambitne, a ich realizacja ma nastąpić do końca przyszłego roku.

Można się spodziewać, że Firefox 43 w wersji 64-bitowej będzie mógł mieć nieco większy apatyt na zasoby, głównie jeśli chodzi o RAM, niemniej podczas naszych testów różnice nie były odczuwalne. Pobrać program można już z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)