Firefox na Windowsa nareszcie oficjalnie dostępny w wersji 64-bitowej

Firefox na Windowsa nareszcie oficjalnie dostępny w wersji 64-bitowej

Firefox na Windowsa nareszcie oficjalnie dostępny w wersji 64-bitowej
17.12.2015 13:47

Mozilla, przy okazji premiery najnowszej wersji przeglądarki Firefox, oficjalnie ogłosiła na swoim blogu deweloperskim udostępnienie wyczekiwanej 64-bitowej wersji programu na Windowsa.

350170560057272257

Korzystać z dobrodziejstw 64-bitowych procesorów podczas używania przeglądarki z pandą małą mogą użytkownicy Windowsa w wersji 7, 8 oraz oczywiście 10. Jednocześnie z oficjalnym komunikatem na ten temat, Mark Mayo z Mozilli opublikował także istotną informację na temat dalszej drogi rozwoju przeglądarki.

Można się bowiem spodziewać, że część rozszerzeń i wtyczek będzie niekompatybilna z 64-bitową wersją Firefox. O ile w pierwszym przypadku, Mozilla może liczyć na aktywną społeczność oraz niezależnych twórców rozszerzeń, którzy we własnym interesie będą pracowali nad kompatybilnością, tak w przypadku wtyczek sytuacja może być bardziej złożona.[img=2015-12-1713_24_29-Greenshot]Rozwiązanie ma stanowić zapowiadana od pewnego czasu przez Mozillę całkowita rezygnacja ze stosowania wtyczek NPAPI. Plany są ambitne, a ich realizacja ma nastąpić do końca przyszłego roku.

Można się spodziewać, że Firefox 43 w wersji 64-bitowej będzie mógł mieć nieco większy apatyt na zasoby, głównie jeśli chodzi o RAM, niemniej podczas naszych testów różnice nie były odczuwalne. Pobrać program można już z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)