Firefox z Aero Glass

Firefox z Aero Glass

25.05.2010 14:31, aktualizacja: 25.05.2010 16:47

W ramach nocnych wydań przeglądarki internetowej Firefox 4 pojawiła się nowa funkcja. To motywy dla Aero Glass w systemach Windows Vista i Windows 7.

Aero Glass to tryb interfejsu użytkownika, który po raz pierwszy pojawił się w systemie Vista, a obecnie z niewielkimi zmianami dostępny jest także w Windows 7. Aero Glass oferuje przeźroczystość okien i innych elementów interfejsu, przerzucanie okien (Flip oraz Flip 3D) z renderowaniem zawartości „live”. Kolejne funkcje to m.in. miniaturki okien w pasku zadań, także z podglądem na żywo. Oprócz tego w Aero Glass dostępne są płynne efekty przesuwania, minimalizowania i zamykania okien. Więcej na temat interfejsu można przeczytać w osobnym artykule. Mozilla udostępniła motywy dla Firefoksa, które pozwolą na dopasowanie przeglądarki do Aero Glass. Wiąże się to z wprowadzeniem częściowo przeźroczystego interfejsu programu. Jak informuje producent, funkcja dostępna była już na początku kwietnia, jednak została wycofana ze względu na wykryte w niej poważne błędy.

Motywy można pobrać ze strony Mozilla Nightly Builds (bezpośredni link do pliku). Dostępne są dla Firefoksa 4, ale obecnie noszą numer 3.7 alpha 5 preview. Programiści ostrzegają przed błędami mogącymi wystąpić w przeglądarce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)