Firefox z rozszerzeniami Chrome

Firefox z rozszerzeniami Chrome

25.03.2010 17:18, aktualizacja: 25.03.2010 17:45

W Internecie pojawił się bardzo ciekawy dodatek dla Firefoksa. Umożliwia on skorzystanie z rozszerzeń dla Chrome w przeglądarce Mozilli.

Od jakiegoś czasu Chrome i Firefox walczą o popularność wśród internautów. Jednym z pól walki są dodatki dla przeglądarek. Jak dotąd produkt Mozilli prowadzi - użytkownicy Firefoksa mogą korzystać z ponad 6 tys. dodatków. Jednak Google dość prędko dogania przeciwnika. W ledwie kilka miesięcy zamieścił 3 tys. rozszerzeń dla Chrome, a liczba ta stale rośnie. Szerzej na ten temat pisaliśmy na początku marca. Teraz użytkownicy Firefoksa mogą skorzystać z rozszerzeń dla Chrome - wystarczy zainstalować odpowiedni dodatek.

Za pomocą Google Chrome Extensions Manager możemy dodawać do Firefoksa rozszerzenia takie jak sprawdzanie poczty Google, Google Translate, Chrome SEO i wiele innych. Dodatek jest dopiero w wersji Beta, mogą więc wystąpić błędy podczas jego użytkowania. Obecnie nie obsługuje on m.in. zakładek Chrome, skórek, automatycznej aktualizacji, a także reinstalacji rozszerzeń. Twórca dodatku miał - trzeba przyznać - ciekawy pomysł, chociaż większość dodatków dla Firefoksa i Chrome jest bardzo podobna lub wręcz się dubluje. Jednak przy wzrastającej ilości rozszerzeń część z nich może nie posiadać swoich odpowiedników dla przeglądarki Mozilli. Wówczas warto skorzystać z Google Chrome Extensions Managera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)