Firefox żegna się z Windowsem XP i Vistą: wersja 52 będzie ostatnią

Firefox żegna się z Windowsem XP i Vistą: wersja 52 będzie ostatnią

Firefox żegna się z Windowsem XP i Vistą: wersja 52 będzie ostatnią
27.12.2016 11:40, aktualizacja: 27.12.2016 12:10

Firefox to w zasadzie ostatnia licząca się przeglądarka, która jest wciąż aktualizowana na Windowsie XP. Mimo że minęły już dwa lata od czasu, kiedy aktualizacje tej wersji systemu operacyjnego porzucił sam producent, to Mozilla wciąż udostępnia tam kolejne nowe funkcje. Wiemy już, że to zmieni się w roku 2017.

Według przyjętego przez Mozillę harmonogramu, już w marcu 2017 roku wszyscy użytkownicy Firefoksa na Windowsie XP i Windowsie Vista zostaną automatycznie przeniesieni na kanał aktualizacji Extended Support Release. Zgodnie z przyjętym w lipcu planem wydawniczym, 7 marca będzie miała premiera Firefoksa 52, który będzie właśnie wydaniem ESR.

Obraz

Firefox 52 będzie tym samym ostatnią aktualizacją na XP i Vistę, która przyniesie nowe funkcje. Po jej premierze użytkownicy tych systemów operacyjnych będą otrzymywać już tylko łatki bezpieczeństwa, przynajmniej do września 2017 roku. Sprawa jednak nie wydaje się być przesądzona – Mozilla zapowiedziała, że poda ostateczne terminy w połowie przyszłego roku.

Mozilla przygotowała dla użytkowników wymienionych systemów specjalną stronę w dziale pomocy Firefoksa, gdzie opublikowano uzasadnienie decyzji. Nie powinno ono nikogo dziwić: chodzi oczywiście o kwestie bezpieczeństwa. Aktualna wersja Firefoksa dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (144)