WindowsNarzędziaNarzędzia systemoweFixBee
FixBee ikona

FixBee1.0.0.63220

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FixBee to małe i darmowe narzędzie, służące do usuwania typowych problemów z wydajnością i stabilnością systemu Windows. Składa się ono z dwóch niezależnych modułów do optymalizacji pracy dysku twardego oraz usuwania z komputera zbędnych plików.

Wbudowane w programie narzędzie do defragmentacji dysków działa w kilku etapach. Na początku dokładnie analizuje całą zawartość wskazanego dysku lub jego partycji i wyszukuje wszystkie dane, których lokalizacja na dysku powodować może spadek wydajności jego pracy, a następnie wyświetla użytkownikowi szczegółowy raport z wynikami pracy. Zawiera on m.in. punktową wartość poziomu aktualnego zoptymalizowania, rozmiar i ilość niezoptymalizowanych plików oraz informacje czy użytkownik powinien przeprowadzić operację optymalizacji. W kolejnym kroku FixBee wprowadza na dysku zmiany, które polegają na zmianie lokalizacji wyszczególnionych wcześniej plików, tak aby dostęp do nich wymagał jak najmniejszej ilości czasu. Wpływa to ma nie tylko na działanie poszczególnych aplikacji zainstalowanych na komputerze, ale również poprawia ogólną kondycję systemu.

Drugie z dostępnych narzędzi, działa na podobnej zasadzie co oferowany defragmentator. Najpierw dysk poddawany jest analizie, w której wykrywane są wszystkie błędy i zbędne dane, następnie wyświetlany jest raport z listą zbędnych lub pozostałych po odinstalowanych aplikacjach danych, które mogą zostać usunięte. Kolejny etap to tworzenie punktu przywracania systemu i kasowanie niepotrzebnych komponentów, które wybrał wcześniej użytkownik.

FixBee jest narzędziem bezpiecznym i bardzo prostym w obsłudze, które pomimo braku polskiej wersji językowej nie powinno nikomu przysporzyć problemów. Wyposażone zostało w harmonogram zadań, który umożliwia użytkownikowi definiowanie terminów, w których przeprowadzana będzie optymalizacja. W ustawieniach programu może on również wskazać które dyski i partycje mają być uwzględniane podczas defragmentacji oraz czy operacja usuwania zbędnych lub zduplikowanych danych ma być permanentna czy też przenoszone one mają być do systemowego kosza.

Uwaga!

  • Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę strony startowe w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.03 oceny
Twoja ocena
ProducentFixBee, Inc.
Liczba pobrań1 725
Data aktualizacji28 cze 2013
Rozmiar pliku0.44 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
FixBee ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)