Flash na smartfony coraz bliżej

Flash na smartfony coraz bliżej

22.06.2010 11:37

Firma Adobe ogłosiła dostępność Flash Playera 10.1 dla producentów oprogramowania na smartfony. Można spodziewać się, że program w niedługim czasie trafi do użytkowników.

Flash Player 10.1 dostępny jest już w wersji beta dla Androida firmy Google. Adobe jednak nie chce poprzestać na jednym systemie operacyjnym. Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że firma przygotowuje Flasha dla takich platform jak Windows Phone 7, webOS czy Symbian S60 V5. Teraz firma dodała do nich BlackBerry, LiMo, a także MeeGo. Finalna wersja Flash Playera 10.1 dostępna będzie dla Androida 2.2 Froyo. Z kolei inni producenci smartfonów będą mogli dołączać program do swoich platform w najbliższych miesiącach. Flash Player dostosowany będzie do wymagań urządzeń przenośnych - nie będzie drenował baterii, ani zajmował dużo pamięci.

Adobe chce przede wszystkim udowodnić, że Flash nie jest - jak twierdzą krytycy - technologią odchodzącą do przeszłości. Steve Jobs z Apple stwierdził wręcz, że taki sposób odtwarzania multimediów jest niedobry dla smartfonów. Dlatego też urządzenia przenośne firmy z Cupertino nie obsługują Flasha. Adobe nie zgadza się z taką opinią i stara się przekonać producentów, że technologia może świetnie sprawdzić się w smartfonach. Niedługo zwykli użytkownicy będą mieli okazję samemu sprawdzić, kto w tym sporze ma rację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)